Moje Dny Marianne

Letos jsem musela nákupní seznam několikrát hodně výrazně proškrtat a stejně mám pocit, že jsem to přehnala. No jo no. Stejně ale na celém víkendu byla nejlepší návštěva Bebe a Luc a seznámení se s Verunkou. Já jsem jaksi celý týden nestíhala, různě mi do toho pořád něco lezlo, takže velký přednávštěvovský úklid nastal až v pátek ráno. Ono to dřív nešlo, s tou nohou jsem se trápila dva měsíce, přesně na den! A zkuste si při tom uklízet :(. Ve čtvrtek večer ještě dorazil kolega/pan domácí a vyvrtal mi v koupelnové skříňce dírky na další poličky, které jsem si nechala vyrobit na míru (brzy ukážu). Pak jsem celou mou koupelnovou kosmetiku přerovnávala a uklízela snad ještě tři hodiny. Následně jsem si obešla každou místnost a nechala v ní na ráno napsaný lístek, co je třeba udělat, do nejmenších podrobností. Mě takovéhle seznamy dost ulehčují práci, ale ne vždy se mi je povede dodělat na 100% :D. Tentokráte to dopadlo tak na 95%, z čehož jsem měla velkou radost :D. Vstala jsem v 8 (haha, plán byl v 6) a po snídani se vrhla do mega úklidu.

 

Pak jen rychlá sprcha s umytím hlavy a už jsem mazala pro Bebe na Hlavák. Ksichtík nahodim později, se přece nepo...u, ne :). S Bebe jsme se vrátily ke mě, já se šla zkulturnit a čekaly jsme na Luc, až se ozve, kde se jako teda sejdem. Mezitím Bebe prohlížela moji mega knihovnu a drbaly jsme (jak jsem pochopila, na Moravě má tohle slovo i jiný význam, ale ten já neznám, i když tuším :D). Pak jsme se vydaly na Můstek, kde jsem chtěla omrknout Douglas, njn, řasenka zadara :). Ale ženský, takový nával jsem ještě neviděla a to ještě nebylo po pracovce, tož snad všichni měli dovču. Jsme to jen rychle prolezly, čekat se mi tam v té mega frontě u pokladny nechtělo. V L'occitane to bylo podobné. Pomalu jsme se vydaly na Karlák, kde jsme měly sraz s Luc. S tou jsme se přesunuly na Anděl, bo L'occitane, Melvita, Manufaktura, atd. Nejdřív jsme si ale daly nějaké ňamky v kavárně, kam dorazila i Verunka. A pak to začalo :D. Zatáhla jsem holky do Rituals, kde jsem čapla mini kondicionér k tomu mému mini šampónu. Pak následovala Manufaktura, které sice neholduju, ale holt jsem neodolala, že :D.


Po cestě jsme se ještě stavily v té divné lékárně naproti ÓCéčku, kde mají Body Basics. Jako sorry, ale léky docela na objednávku, nějaká kosmetika (Max Factor), k tomu ten Body Basics. Jako od všeho trochu a zároveň nic pořádného. Jsem tam ukořistila pomerančový sprcháč a ultra mega balení papírových kapesníků, které miluju taky proto, že jsou ultra jemné :D. Pak jsme se přesunuly na sushi a to teda zas byla mňamka. Jsem to tentokrát přehnala, bo ty moje na obrázku fakt nevypadaly tak velké :). S Bebe jsme pak zamířily ke mě domů, kam jsme to vzaly ještě přes Flóru, bo L'occitane (jak jinak) a Bebe touží po té jejich dekorativce. Zas nic. Ale objevila jsem tam nový sprcháč. No nový nebyl, jen se zas po dlouhé době objevil. Se ptám, kolik že za to cestovní balení. Není na prodej, ale je dneska jako dárek k nákupu. Očička mi zasvítila, protočily se mi tam dolary (jsem jak strejček Skrblík, akorát druhým směrem) a byla jsem ztracená. Původně jsem si říkala, že ještě jako nutně nepotřebuju nový mandlový sprchový olej, mou novou lásku. Mám doma to mini balení. No ale dopadlo to jinak :D. Vlezly jsme tam cca 10 minut před zavíračkou a odcházely jako královny s největším nákupem (aspoň já, Bebe měla maličkost). Pak jsme dojely domů a kecaly, já nevím, do dvou do rána? A nebýt já mrtvolka zombíkatá, kecáme ještě dodnes :). K tomu jsem upekla (jak se vyjádřila Bebe) moc dobré tyčinky a brambůrky :).


Ráno jsme se nějak vyhrabaly z postele a metrem vyrazily na Muzeum. Sešly jsme to pěkně dolů a po cestě mě uhodil do očí tenhle skvost a hned jsem si vzpomněla na Mooru. Měli tam i jiné věcičky, ale ještě měli zavřeno.


To samé v Luxoru, tak jsem si zašla do Mekáče pro můj ranní Snack Wrap (mám závislost na vajíčkách, buhůůů) a pak jsme se uvelebily ve Starbucks, pro Bebe to byla premiéra (ne, není vidlák, ale přece nemůže znát všechno, ne?). Já si dala svou obvyklou čokoládu s hóóódně šlehačkou navrchu (chodila bych jen na tu šlehačku, kdyby ji prodáváli) a naprosto výborný máslový croissant s máslem a džemem, jahodovým. Lepší nikde nemají, ani v Paříži, ani v Londýně (M&S, už je mají i u nás), ani u Paula. Pak jsme skákly do Luxoru, na který si příště vyhradíme tak minimálně hodinku, Bebe šla s pohledem skloněným k zemi, aby nezbankrotovala :D.


Já tam šla vyloženě pro tenhle sešitek s Moskvou, který mi chyběl a musela jsem ho mít :). Vzala jsem tři, jeden ještě pro Luc (na zápisky z Moskvy :D) a jeden pro kolegu rusofila :). No a prohrabala jsem tři hromady a nabrala všechny, co jsem ještě neměla. Z té Paříže mám děsnou radost, byla poslední. No, myslím, že mám doživotní zásobu :D. Ale stejně mi ještě některé chybí :(.


Po cestě jsem čapla ještě Simoní tašku. Že Simona neznáte? Si ze mě nedělejte srandu, jo? Nepovídejte, že jste ještě neviděly žádné video s touhle naprosto realistickou kočkou. Je to maskot našeho oddělení, místo normálních sms zvuků nám tu mňoukají mobily a někdy i kolegové :D.


No a pak jsme už konečně vyrazily do Fashion Areny, kde byl naším cílem Lindt, jak jste si minule mohly počíst. Samozřejmě jsme ji prošly celou, ale vyloženě nic nás nezaujalo, akorát já musela vlézt do Deliberti, které mi na Andělu skončilo a já tak už nemůžu chodit slintat na ty kabelky do výlohy. No a ulovila jsem tam krásnou peněženku za tři kila. Jsem ji tam prostě za tu cenu nemohla nechat, zvlášť když pořád krafu, jak ta současná sice ještě drží, ale je nějaká odřená.

 

Pak jsme to vzaly přes Arkády, kde jsem Benegirl Nikole musela donést slunečnici, kterou minule při návštěvě na rozdíl od ostatních nedostala, protože jsem o ní jaksi předem nevěděla. Musela jsem se samozřejmě podívat po slevách (kulový) a taky po té vyloženě fialové (ale hustě tmavě) rtěnce, kterou jsem chtěla. Nakonec vyhrála značka Sephora, bo na ní měli 30%. A ještě k tomu tmavě zelená tužka na oči. Naštěstí ceny byly stejné, ne navýšené, jak jsem se pak lekla po těch upozornění na Tlamoknize a blozích. Dostala jsem tam lítátko, čokoládičku a to leštítko, které měla předem slíbené ségra.


No a pak následoval Douglas, bo jako tu řasenku zadara jsem fakt chtěla zkusit. No, ještě na ní nedošlo. K tomu jsem neodolala a čapla ten fialový lesk, po kterém jsem koukala. A taky modrý lak, to bych nebyla já, že? No je nádherný. U pokladny mi slečna ještě nabídla mini Biosilk za šest pětek (myslím), tak jsem ho přihodila taky. Ale jako první jsem v ruce měla tuhle krásnou vaničku. Já vím, je to kýč a pořád jsem pro ni nenašla místo. A upadává ji nožička (lepidlo to spraví). Ale za kilo jsem ji tam fakt nemohla nechat. Uvažuju i o téhle té, protože obsahuje samý pomeranč :D. Jo a byla to moje druhá návštěva v Douglasu a byla jsem nadšená. Sice se Sephorou skoro žádné špatné zkušenosti nemám, ale tohle teda bylo něco. Jó, taky tam byla jedna slečna lehce nafrněná, ale to mi zážitek nezkazilo. A budu se tam vracet.


Poté jsme zamířily do Paládka (opět L'occitane, Manufaktura a další), kde jsme se srazily s Luc a Verunkou, v Gourmand, byla to fakt mňamka :D. Chodím tam jen asi 3x do roka, protože jako ty lákadla tam, to se nedá. Chtěly jsme jít ještě na Inter Beauty a Wellnes & Spa, ale nakonec to nešlo, bolely nás nožky. Jsem svůj lístek musela věnovat kamarádce, ta si to prý dost užila. Pak jsme to vzaly s Luc a Bebe ke mě, kde jsme otevřely lahvinku a ty čokolády z Lindtu a kecaly jsme do večera. Ráno už jsem pak jen Bebe doprovodila na vlak a vyrazila ještě na zbytek nákupů.


Co jsem potřebovala, to už se nezadařilo, ale v Tescu na Národce jsem objevila tuhle pěknou sadičku za dvě kila a po delším rozmýšlení kterou (mají tam několik druhů), jsem čapla tuhle. Plus konečně ten holící strojek, co jsem měla vyhlédnutý. Byl docela ve slevě :). Naprosto úžasný den to byl, projížděla jsem se tramvají, sluchátka v uších, sluníčko se na mě culilo a já na něj taky :). Byl to velice povedený a úžasný víkend a jsem za něj moc ráda. Nákupy super, ale s holkama to bylo ještě lepší :D. Doufám, že to brzy zopakujeme ;).

16 komentářů:

 1. Kam se chodí na Simonovy suvenýry??! Já ho miluju, ale mám akorát knížky, nevěděla jsem, že se u nás dá sehnat i něco jiného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Popravdě ta taška byla náhoda. Jinak jsme objednávali hromadně před skoro dvěma rokama z UK z ofiko webu. Teď to krutě zdražili, i poštovný a ještě přidali navíc DPH :(. Šmejdi. Takže letošní diář nebyl Simoňáckej, ale Paperblanks, vyšel dokonce levněji :) Je to škoda :(.

   Vymazat
 2. Luci ty si nakupovací ďábel :) projít takhle celou Prahu, to ste musely prošoupat nohy do krve :) Jinak Luci, všimla jsem si, že v té sekci s katalogy různých značek vidím na obrázku benefití katalog, co neznám, ale když na to kliknu, tak ho nevidím :/ to je fakt už nový? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rendy, zas tak moc to nebylo. Mit vetsi budget, litam od rana do vecera po obchodech :). Letos to slo :).

   Nn, ten mini je nejakej starej, vic se mi libil do toho obrazku :). to jsem jen trochu googlila:

   http://blog.psprint.com/wp-content/uploads/2012/09/Benefit-catalogs-on-the-Behance-Network-Google-Chrome_2012-09-04_10-38-25_thumb.png

   http://behance.vo.llnwd.net/profiles15/1069907/projects/4273133/74029c6593b3884749fb5b7895ff3c43.jpg

   Ten hlavni obrazek katalogu (jako odkaz) menit nebudu asi. Co se tyce tech obrazku vevnitr, tak to jeste uvidim :). Ale pod nima je vzdy ten nejnovejsi :). Dneska kontrolovano :).

   Vymazat
 3. Parádně sepsáno moje drahá Lucifrid :-)
  Už se těším na repete!!! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Napodobne :). Rijen/listopad to jisti, maximalne predvanocni nakupy :D.

   Vymazat
 4. No to jsem se pobavila.
  Luci, já už vím, co Ti koupim k Vánocům: knížky od Kinselly - celou ságu shoppaholiců:-). Jako ta Becky, ta jela v módě, ale jinak jste jak dvojčata:-D.

  Taky se těším až to zopakujeme. Příště peču brambůrky a tyčinky já:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luc, dekuju :). Ale asi sis poradne neprohlidla mou knihovnu :D.

   Ale ne podle ruskeho receptu :D. Rusaci maji dobry jen chlast :). Nebo i neco jineho?

   Vymazat
  2. Luc: Já ráda koštuju, když je "napečené" :-D

   Lucifrid: Ale budem muset pít rychle, než se setmí... :-D

   Vymazat
 5. Jéé, ten sešítek Rio de Janeiro mám od Tebe (tak aspoň vím, kde ho sehnat - moc se mi líbí) - ještě jednou díky :))

  OdpovědětVymazat
 6. Týjo! Tolik věcí :D Si utratila celou výplatu, ne? :D Ale jinak tu sadu ck ti závidim :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani ne, jak to tak pocitam, tak mozna lehce pres tri litry. Mozna min... Plus nejake ty namky... :D. Chtela jsem se ale krotit vic... :(.

   Vymazat
 7. A jakou tu rtěnku sis přesně koupila (barva, odstín...). Tak přemýšlím o podobné barvě, tak bych se mohla nechat inspirovat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, rekla bych ze tuhle :).

   http://www.sephora.com/productimages/sku/s1199066-main-Lhero.jpg

   Jsem s ni jak Snehurka :) nebo carodejnice :). Do prace ji nosit nebudu, takze bude spis po praci ci o vikendu :). Jeste chci nejakou takovouhle

   http://lovely-cosmetics.com/index.php?route=product/product&product_id=338

   a tuhle :http://debenhams.scene7.com/is/image/Debenhams/PROD_230812_estee_lauder_hero?wid=762&hei=320&fmt=jpeg&resMode=sharp&op_usm=1.1,0.5,0,0&qlt=95

   ale najit pak tu odvahu je nosit :)))

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...