Jak jsem si zamilovala růži

Co růží zvou i zváno jinak, vonělo by stejně. No, dovolte mi se Shakespearem nesouhlasit. Doteď jsem parfémy kupovala a testovala v Sephoře apod. Jediné, co se tak parfému asi nejvíc blížilo, byl můj milovaný Angel a pak Hermes, který jsem vyzkoušela v Douglasu. Teď ovšem ten zbytek za pravé parfémy nepovažuju. Ale k tomu se ještě dostaneme. 

Jak to vlastně začalo, kdo za tohle všechno může? Moora mě článkem namlsala na tyhle rozkošné pudry a já si u monitoru zavzdychala. Óch, ách, to je nádherné, to musím mít. Mrkla jsem na Ebay, ale jen tak povšechně, protože kupovat přes internet ne tak zrovna levný pudr se mi zdá celkem risk. Pak do mlýna přispěla Verunka a já byla ztracená. Ony se dají sehnat u nás? Mrkla jsem na webovky a rychle napsala maílík, zda bych se mohla stavit na kukanou. Nadšená odpověď přišla fofrem a já si jásala a těšila jsem se. Naplánovala jsem návštěvu na den, kdy přijede Bebe a těšily jsme se. Když jsem cca dva dny předem schůzku potvrzovala, paní majitelka mi napsala, ať si připravíme dotazy na téma růže, že tam bude paní parfemářka Rogeon a popovídáme si s ní. V tu chvíli jsem neměla ani páru, kdo to je, nejsem přece formát jako Verunky, ale i tak jsem skákala nadšením do stropu, protože to se vám jen tak nepodaří, setkat se s někým, kdo rozumí řemeslu.

S Bebe jsme ráno vyrazily celkem na čas, ale samozřejmě, celá nadšená a natěšená, jak na první rande, jsem nějak spletla adresu (naštěstí to bylo jen o ulici), i když jsem přesně věděla, kde to je. Dorazily jsme o trochu pozdě, bylo mi to trapné. Ale ta uvolněná atmosféra, velice milá paní majitelka Ivana Rudićová a paní Marie-Hélene Rogeon zářily už z dálky. Takovéhle skvělé lidi jen tak nepotkáte. Nepřipadáte si před nimi blbě oblečené (páč zima a do práce se prostě oblékám víc halenkoidně) a obuté (nechtějte po mě, abych po kočkách v Praze lítala v podpatkách a ničila si boty i nohy). Po pozdravení (Bonjour a Enchanté) jsme přešly do angličtiny, protože Je ne parlais pas français dix ans. Bebe se usadila do takové té vysoké sesličky, co v ní líčí filmové hvězdy a já do barokního křesílka vedle paní Rogeon. Vytáhla jsem notýsek a jala se dělat si poznámky.

Paní Rogeon spolu s paní Rudićovou - mimochodem, obě jsou to velice okouzlující elegantní dámy, ze kterých čiší ta nenucená francouzská elegance a šarm - nám nejdřív řekly něco málo (no málo toho zrovna nebylo) o značce jako takové (její filozofie) a o historii. Přiznejte se, kdo z vás o Les Parfums de Rosine slyšel? Určitě by mi na to stačily prsty jedné ruky a nebudu počítat Verunky, sorry profíky nezapočítávám. Jejich filozofií není platit milióny za marketing a reklamu a prodávat komerční parfémy (to si později také vysvětlíme), ale pomocí malých obchůdků a butiků se dostávají tam kam mají, mezi ty, kteří ocení ty pravé parfémy. Tady bych si dovolila jen malou výtku :). Na mě jste zapomněli! A nejen na mě, že :). Teď už je ale vše napraveno a zapomenuto, už vím, co je to luxusní parfém a že nemusí stát víc jak ty v parfumérii (kde stejně platíte tu reklamu, která dělá i polovinu ceny). Mimochodem, v obchůdku několikrát nakupoval Brad a Angelina, kdybyste chtěli navštívit místo kde byli a dýchat stejný vzduch ;). 

A co ta historie? Sahá už do 17. století, ale jelikož není moc záznamů z té doby, oficiálně je to doba Napoleonova, kdy prapradědeček paní Rogeon, pan Louis Panafieu vytvořil pro Napoleona Eau de Cologne a také slavnou Pommade des Mousquetaires na úpravu knírů. Renomovaný módní návrhář Paul Poiret požádal pana Panafieu o výrobu parfému. Ještě před časem Chanelu tak vznikaly slavné parfémy. Byly to první parfémy (devět kousků) a kdo mohl tehdy tušit, kde se svět ocitne o století později. První parfém byl vytvořen rok před uvedením prvního Chanelu. Nebyl to Chanel, kdo osvobodil ženy z korzetů, ale byl to Paul Poiret. A byl to Paul Poiret, kdo první přivedl parfémy do haute couture. Nechtěl ale zařadit parfémy pod značku Poiret, a tak vytvořil zcela novou, Les Parfums de Rosine, pojmenovanou po své dceři Rosin. Vznikly i Les Ateliers de Martine, pojmenované po jeho druhé dceři. Bohužel díky mnoha vlivům, ale hlavně kvůli 2. světové válce, módní dům Poitier zanikl v roce 1944 po jeho smrti (už po 1. světové válce to nebylo ono - sloužil jako voják-úředník a nemohl se naplno věnovat své vášni). Jedna velká legenda tak upadla v zapomnění.

Co dělá parfémy Rosine tak jedinečné? Všechny vůně jsou zasvěcené růži - proto ta růže ve znaku. Ještě před setkáním jsem si říkala, že to nepřežiju, protože veškeré lehké vůně kytiček, ale i těžké květinové parfémy opravdu, ale opravdu nemusím. No ale, ono je to jinak. Většina z nich je kvůli ceně vyráběna synteticky = chemicky, a proto jsou to takové bolehlavy.

Prvním parfémem s růží byla La rose de la rosine, jež je stále v prodeji, jen lehce inovovaná. Je to nádherná vůně, velice elegantní, ale přitom ne těžká a cítíte se s ní jako dáma, ale velice mladistvá. Hned jak jsem k této vůni přičichla, byla jsem ztracená a do růže po uši zamilovaná. To balení a ty flakónky. Vše vyráběno ručně, i ty rozkošné cancourky, nic není Made in China. Ani ten papír, do kterého se parfémy balí. Flakónky navrhla sama paní Rogeon a ty provázky pak v Paul Poiret. Barvy pompomů vám naznačí typ vůně, který naleznete uvnitř. Růže je jedinou květinou, ze které lze získat dvě různé esence - růžový olej i rose absolute. Růžový olej (také někdy můžete slyšet růžová voda) se vyrábí destilací a jeho vůně je dozelena. Rose absolute se vyrábí macerací a má lehčí medovou vůni. Na jedno kilo růžového oleje potřebujete jednu tunu plátků růže. A na jedno kilo rose absolute potřebujete těch kil šest set. Jedno kilo růžového oleje stojí tisíc dolarů. Jedno kilo růžového absolute stojí osm tisíc dolarů. Teď už chápete, proč je většina dnešních parfémů vytvářena uměle? Jestli se chcete dozvědet něco více o těchto postupech, doporučuju nejen internet, ale i úžasnou knihu Parfém - příběh vraha. Z té knížky vám bude nos slintat (skoro to i dokáže), ty vůně přímo z těch stránek prýští.

Že taky, když vám dá někdo vyzkoušet vůni a řekne vám, že obsahuje třeba růži, některé z vás předem zajásají, některé ofrní nos. Ale když vám dá někdo přivonět bez toho, aniž by prozradil vůni, postavíte se k tomu jinak. Já to teď rozhodně budu dělat. Protože ať je v parfému jakákoliv ingredience, záleží na její kvalitě. Syntetika prostě voní jinak. Proto mně tyto parfémy velice voní a jiné růžové a v podstatě skoro všechny květinové nemohu vystát.

Co mě fascinovalo byla zmínka o parfemářské škole ve Versailles, kde se studenti první dva roky učí jen rozeznávat kolem 400 nezpracovaných ingrediencí. No a jak dlouho trvá jen vymyslet takový parfém? Minimum je šest měsíců, ale může to být i pět let. Parfémy se nevytváří zkoušením, co spolu bude sedět a vonět, ale vyloženě jde spíše o matematiku a rovnice. Když znáte ty tisíce vůni, vytváříte si vůni v hlavě, už víte, jak co bude spolu vonět a jde jen o to, vymyslet ty správné poměry. Ale je to zároveň umění, nejvíce podobné skládání hudby. Také tu jde o akordy, tóny a kompozici. A stejně tak mají parfémy i rytmus a tempo. Ale samozřejmě jde o to, najít tu správnou inspiraci. Paní Rogeon ji hledá hlavně ve své zahradě a také na svých častých cestách. V Itálii se inspirovala květy lotosů pro svůj nejnovější parfém Lotus Rose. Objevila lotosové jezero, kde si hodinu k lotosům jen čichala a pak znovu a znovu. Na chvíli lehce odbočíme. Víte, že z lotosu se dají dostat kmenové buňky, které v kooperaci s těmi vašimi dokáží obnovit pokožku? Letos dokonce byla za tento výzkum udělena Nobelova cena. Nebudu vám tu vysvětlovat něco tak složitého, základ si můžete přečíst sami přímo na stránkách Madeleine zde a zjistit, v čemže je tato kosmetika výjimečná. 

Než se přesuneme na samotné parfémy, jen tak mimochodem, víte, jak se navrhují komerční parfémy? To vám takhle přijde od marketérů zadání: cílová skupina je 30-35 let, červený kulatý flakón a stát bude tolik a tolik. To je celkem zklamání, nemyslíte? Ano, je to sice hodně zjednodušené, ale vcelku to tak je. Asi tohle někteří víte, ale já se dozvěděla docela dost nových věcí. Spíš tuny a tuny. Co mě ještě velice zaujalo, když nám pan Rudić řekl, že v 80. letech se velké značky rozhodly vyměnit ingredience za syntetiku. A popravdě, byly to skoro všechny. Třeba pivoňka, víte, že tu nelze extrahovat, ale musíte ji namixovat z jiných ingrediencí? Nebo že v parfémech je vanilka velice vzácná, místo ní tam však najdete velice často vanilín?

Rose absolute se dá dostat jen ze dvou druhů růží a ty se nedají pěstovat jen tak někde. V podstatě jen v Maroku, Turecku, Bulharsku a Francii. Paní Rogeon vyprávěla, jak zkoušeli růže pěstovat v Indii a nedařilo se. Tedy dařilo, ale pokaždé voněly jinak. No a teď už se podíváme na zoubek jednotlivým parfémům. Netěšte se, jako od Verunek to nebude, na to nemám tolik načicháno, abych se mohla vyjadřovat jako ony.

LES PARFUMES DE ROSINE

Jako první přijde na řadu Un Zest de Rose, protože já, strašpytel číslo jedna, bych ráda vyzkoušela svěží vůni. Tahle má v sobě citrus, dřevo a vodu. Je velice svěží, na růži a líbí se mi. Opravdu ano. I teď po skoro týdnu na papírku ještě drží ten základ, i když přešla lehce do toho jasmínu a bergamotu. A ta růže tam je cítit značně a mně to poprvé v životě nevadí. Pro více informací dám pod každou obsah, promiňte za angličtinu, ale to bych nikdy nedopsala.

Olfactory family : Citrussy rose. Top note : Lemon essence, Bergamot, Orange peel, Dry fruit. Heart note : Rose, Green tea, Jasmine. Base note : Mate, Ambre gris, Musk.

Další na řadě byla La Rose de Rosine, kterou jsem už zmiňovala výše. Dokázala bych si ji na sobě představit a to v podstatě kdykoliv a kdekoliv, protože mi voní hodně univerzálně. Ale zároveň velice jedinečně. Nejlépe by mi sedla asi na "pracovní" vůni. V kanceláři by nikoho neobtěžovala, je velice delikátní, ale přitom elegantní a nenechá nikoho na pochybách, že přišla dáma.

Olfactory family: Floral and powdery. Top note: Violet from Tourette sur Loup, Tagete, Ylang Ylang, Roses. Heart note: Rose Attars from Turkey, Bulgaria and Grasse, Jasmine, Iris. Base note: Tonka bean, Benzoin, Peru Balsam.

A jako další se nám představuje novinka, Lotus Rose. První výraz, který mě napadá je "dreamy". Jaro po dešti, snění za dne. Pak je tu jezero plné květů po lehkém deštíku a mě se derou na povrch vzpomínky. Nevím ale na co, ale neodbytně to chce ven. Je to krásný pocit. O tomhle parfémy jsou, mají vyvolávat pocity a vzpomínky. To u mě dokáže jen málokterý a takovouhle reakci jsem zatím neměla. Když se parfém trochu rozvoní, je tam cítit i ten grep, ale ne štiplavě, protože ho tlumí to dřevo. A růže. Pro mě je to něco nádherného, ale doteď mi ty vzpomínky na povrch nevypluly. Mě to však nevadí, ten náznak miluju. Je to jako sen plný magie. Představuju si jak stojím na břehu lotosového jezera a lehoučce mží. Neprší, ale já ty kapky přesto cítím a ve vzduchu je cítit magie.

Olfactory family: Fresh floral. Top note: Bergamot, Mandarin, Citrus essence, Coriander, Neroli. Heart note: Lotus, Jasmine, Rose essence, Iris flower, Sweet Pea. Base note: Amber, Sandal wood, Musk, Okouma wood.

Pak tu máme něco dalšího pro mě, milovníka letních limitek Escady - Roseberry. Spíš než ty berries, tam cítím zelené lístky a růži, takovou tu divokou a trochu těžší. Ale rozhodně upoutala mou pozornost a někdy v budoucnu by se mi mohla usídlit doma. 

Olfactory family: Green and floral. Top note: Aldehydic, green and rosy notes, Blackcurrant bud, Blue camomile, Lees of wine notes. Heart note: Wild rose, Turkish rose, Raspberry leaves essence, Blackberry. Base note: Sandalwood, Vetyver, Iris. 

India Kashmir, o té Bebe poznamenala, že by se líbila její mamince. Mě tedy také, ale už to není něco, co bych mohla nosit denně. Je tam cítit ten orient, ale ne ten řvavý a laciný. Tato vůně je inspirována bollywoodskými filmy, které paní Rogeon okouzlily tou energií, tancem, barvama a okvětními lístky, které tam pořád rozhazují. Doporučila bych ji buď starším jako denní (ale i večerní parfém) anebo mladším pro zvláštní příležitosti.

Olfactory family: Oriental floral. Top note: Saffron, Bulgaria rose oil, Coriander, Sicilian bergamot. Heart note: Chinese peonies, Absolue rose of Damascus, Resin of Myrrha. Base note: Grass from Nagar Motha, Vanilla, Vetyver, Sandalwood, Gum benzoin, Ambre gris.

No a jako poslední u mě přistála Glam Rose, které paní Rogeon říká rock'n'roll rose. Ta mě okouzlila převelice, slyšíš Ježíšku? Ta fialka v kombinaci s růží mě naprosto fascinuje a opravdu tam ten rock'n'roll cítím. Tady cítím tu magii ještě silněji, ale naprosto jinak. Nevím, co budu dělat, až mi papírek vyčuchne, do vánoc je ještě daleko a bohužel už mám hodně dárků pro sebe objednáno a nakoupeno. Ale snad to nějak vymyslím. Protože tohle je, dámy, naprosto úžasná vůně, s níž se cítím jako bohyně, naprosto žensky, ale zároveň plná sebevědomí a energie. A magicky.

Olfactory family: Fruity floral - leathery. Top note: Peppercorn, Ambret seed, Blackcurrant leaves. Heart note: Roses, Violet, Jasmine, Lychee. Base note: Cedar wood, Buckskin, Raspberry, Musc.

No, ale dostala jsem pár vzorečků, takže co mezi nimi najdu? Tyhle už zkouším přímo na sobě, v butiku to byla papírkovaná.

ZEPHIR DE ROSE
Název mi přijde naprosto příznačný. Takhle si představuju růžový zefýr, ten vítr popisovaný v orientálních knížkách a pohádkách pro děti. Je tam cítit ta orientální růže, ale něco ji tlumí a obzvláštňuje a dodává lehkou ostrost. Asi ten anýz.
Olfactory family: Aromatic floral. Top note: Anise, Basil, Rose. Heart note: Bulgarian Rose essenc. Base note: Damas Rose, Ambrette

ROSE D'ETE
Bože, tohle je naprosto krásné, nepřekonatelné svěží léto. Je mi naprosto jedno, že je teď venku hnusně a zima. Růže není tolik znělá, je krásně zkombinovaná tím zeleným jablkem, lotosem a bergamotem. Můžu si vyčuchat nos, až se mi chce okouzlením omdlít. Tak tohle je další můj favorit. Ne že by to překonalo Glam Rose, ale nemá to k tomu daleko. Ideální především na jaro i léto, ale samozřejmě podle nálady. Já ten vzorek budu ten v tom hnusném počasí hodně plencat :).
Olfactory family: Fresh and Floral. Top note: Galbanum, Green apple, Bergamot. Heart note: Yellow rose, Lime tree flowers, Mimosa, Lotus. Base note: Ambrette seeds, Musk.

ROSE PRALINE
Tohle bude gurmán, to je jasné už z toho názvu. A jak na mě zapůsobí? Pralinky já totiž nepapám, ja su totiž strašný vybíravec, ve školce mě odnaučili jíst toliko jídel, že dneska jsem za velkého rozmazlence. Ale já určitá jídla fakt nepozřu, pokud teda nechcete mít ohozenou zeď. A ty pralinky? Naprosto se teletím! Tohle je něco tak překrásného. Lehounký závan růžového oleje s příměsí čokolády a kardamonu. Takový neznalec jako já, jak to z toho můžu vyčuchat? Cítím tam i lehké dřevo a mnou nenáviděné kakao. A nevadí. Je to láska na první přivonění. Tuhle musím taky mít. Tak něžná a romantická a přitom gurmánská. Ta čokoláda se později rozvíjí a já tam kupodivu cítím lehce vanilku. Vidím to na nového koníčka, u mě spíš obsesi. Sbírání Rosinek :). 
Olfactory family: Gourmand floral. Top note: Cardamom, Italian bergamot, Rose oil. Heart note: Géranium, Chocolate powder, Rose absolue, Lapsang Souchong tea. Base note: Ambre, Sandal wood, Cacao, White musk.

UNE ROSE AU BORD DE LA MER
Mořskou rosinku jsem si nechala nakonec. Na rychlé první přičichnutí v ní cítím něco pánského. Potom se začíná pomalu rozvíjet je tam jasmín, hořký pomeranč a jen mini cákaneček růže. Ta se pak časem rozvine lehce víc. Ale stále je to svěží parfém, kde cítíte spíše oceán, než tu mokrou vodu jako v Lotus Rose. 
Olfactory family: Floral marin. Top note: Neroli, Bergamot from Italy, Rose oil, Orange Bitter, Mandarin. Heart note: Marine, Immortelle absolute, Rose absolute, White jasmine. Base note: Cistus oil, Amber, Ambrette seeds, White musk.

Ráda bych někdy zkusila i ten zbytek - CLAIR MATIN, LA ROSE LEGERE, POUSSIERE DE ROSE, UNE FOLIE DE ROSE, DIABOLO ROSE, SECRETS DE ROSE. Nejvíce mě láká Clair Matin a Diabolo Rose, po přečtení Verunčina článku ještě "Pusinka" a Une folie, ale chci je zkusit všechny :). 

Ještě bych asi měla dodat, že ceny se neliší od těch zahraničních, přirážku nečekejte. 50 ml začíná lehce kolem dvou tisíc, 100 ml nad třemi tisíci. Když vezmete takový Muglerův Angel nebo Flowerbomb, po kterém se může utlouct ségra, tak ty ceny nejsou tak hrozné. Samozřejmě, že pokud studujete, bude to pro vás luxus. Ale to je i Angel. Já jsem byla rozhodně velice mile překvapená cenami, které odpovídají těm zahraničním.

Prozatím bych toto téma ukončila, ale určitě se k němu vrátím a to velice brzy, protože materiálu z návštěvy mám hodně. Tato značka je jen jednou z mnoha, kterou obchod nabízí. Proto čekejte, že další článek z Madeleine se tu určitě objeví. Mrkněte taky k Bebe, která pořídila dokonalý přepis našeho interview (ještě, že mě nemůžete slyšet :D) a najdete u ní další informace. V některých věcech se budeme opakovat a lehce potkávat, jinde vám snad každá sdělíme něco jiného.

Chtěla bych tímto velice poděkovat paní Rudićové, jejímu manželovi a paní Rogeon za překrásné dopoledne, hromadu zajímavých informací, nádherných (nejen) parfémových zážitků a také za dáreček ve formě krásné rozkošné taštičky, vzorečků, ale především parfému Lotus Rose, což mi vyrazilo dech a stále mám problém ho popadnout.


P.S. Dnes jsem se snažila držet více zpátky a neotvírat si tak papulu (Bebe se vyjádřila daleko barvitěji), protože k tak luxusnímu tématu se to nehodí. Přece jen mi ale některé hovorové či jiné výrazy ujely, ale jinak už to ani neumím. Fotky jsou buď mé nebo z oficiálního webu - http://www.les-parfums-de-rosine.com.

Těším se na vaše reakce. Byli jste někdy v Madeleine? Znáte Rosinky? Překvapily vás některé informace? Máte-li nějaké dotazy, sypte je sem, co nebudu vědět, zjistím.

33 komentářů:

 1. No jo, už jsem záviděla u Bebe, tak teď závidím i u tebe:-D A ještě se to rýmuje:-D
  V Madeleine jsem byla ještě na staré adrese, ale tenkrát jsem tam běhala kvůli TLC a parfémy šly tak nějak mimo mě, byla jsem ještě "pískle". Vidím, že to musím napravit, protože růže miluju, ale musím někoho ukecat aby tam šel se mnou a držel mě, abych si nezruinovala konto!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to tě naprosto chápu. Já si teď budu upgradovat počítač a musím se hodně držet, abych ty peníze opravdu nechala stranou :).

   Vymazat
  2. Ještě prosímtě, jak jsi psala: "už vím, co je to luxusní parfém a že nemusí stát víc jak ty v parfumérii"- to znamená, že se cenově pohybují cca nastejno?

   Vymazat
  3. Pátý odstaveček od zdola. Začínají na dvou tisících, což vlastně Angel taky. Samozřejmě to nejsou ceny jako za ty úplně obyč parfémy přes tisícovku nebo lehce pod ní. Ale těm luxusnějším jako Angel a Flowerbomb se cenově vyrovnají. Když jsem se objednala na návštěvu, říkala jsem si, že ceny budou hrozné, třeba i kolem 5 tisíc. Takže jsem byla velice překvapená, že ceny jsou stejné, jako v zahraničí. Je to luxus, studentka si ho asi nekoupí, ale ta by si nekoupila ani Angela.

   Vymazat
 2. Moc krásný článek. Pro mě dost nových informací. Nic z jmenovaného jsem doteď neznala - ani krámek, ani tyhle parfémky...prostě paráda. Sbíhající se mi sliny, ale budu muset nějaký ten čas počkat, než si našetřím :-D Ale třeba přijdou o Vánocích odměny :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mám radost, že se mi povedlo přijít s novými informacemi :). Mě čichové buňky poslední dny blázní (radostí) a mozek vzpomíná na ten úžasný zážitek :).

   Vymazat
 3. Páni! Tohle jsem neznala, ale to někdy budu muset prozkoumat. Tedy kdoví, kdy se dostanu do blízkosti nějakého takového krámku, ale to je detail... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě prozkoumej, já z toho jsem pořád jak na větvi :).

   Vymazat
 4. nádherný článek, i když ti zabral tolik času, chtěla bych tebe takové všechny :D samozřejmě jsem hoodně nalákaná tam zajít a všechno očmuchat :) opravdu krásné!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :). Já bych taky moc ráda věnovala článkům mnohem více času, ale to bych musela mít sponzora nebo rentu :D. Protože když přijdu domů z práce utahaná v 7, tak mám tak chuť si pustit nějaké seriály a jít spát. Ale psaní mě baví a moc a klidně bych to dělala na plný úvazek, ale kdo by mě živil? :) Články se snažím neodflákávat a nevydala bych nic vyloženě krátkého, ale samozřejmě za delší články a denní vydávání bych byla ráda. Ale momentálně to nejde zvládat :(. Moc mě to potěšilo, děkuju :).

   Vymazat
 5. Ajtakrajta, teď se stydím, že jsem se zařadila mezi ty hlupáky co neumí číst a ptají se na to, co je v článku uvedeno..kaju se, ale fakt jsem to přehlédla jak krajinu.. a navíc mi nejde už komentovat do vlákna..takže děkuji za trpělivost se slepou čtenářkou a děkuju za odpověď!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, vubec neres, taky se mi obcas stane. A clanek je dlouhej jako krava, tak se neni cemu divit :D.

   Vymazat
 6. Luci, nenapadá mě toho moc co říct, páč ten článek je boží a je tam hafo info a tak vůbec. Takže si akorát poslechni ten potlesk, co se tu snažím stvořit: *$&%&$*#(*((@))@!**&
  Slyšelas? :-)))
  Šikovno si to popsala ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ježiši Kriste :DDD. Tvoje kreativita fakt nezná mezí :). Děkuji, děkuji, zatleskej si i sobě :D. Ten tvůj článek si budu číst sem tam znova a znova :D. Až se ho naučím nazpaměť :D.

   Vymazat
 7. 5 hodin říkáš? no, tomu bych i věřila :D

  ale ... né, ja to prostě musím říct, nedá mi to :D jak jsem psala už u Bebe v komentářích, Madelaine nemusím, a to kvůli obsluze ... což je dost neurčité a nakonec mi to nedá se nevyjádřit konkrétně, co tím vlastně myslím

  nejdřív teda napíšu, že úplně chápu, že (tak trochu jako nováčci mezi niché vůněmi, nemyslím to zle .)) jste z toho setkání nadšené a okouzlené - a tím pádem zatím věříte všemu, co je výše uvedené
  jenomže fakt je ten, že je to pouze částečně pravda :) řekla bych to tak, že je pravda to, jak se vyrábí vůně výše zmíněné značky, že jsou opravdu velmi kvalitní, pokud jde o suroviny a tím pádem odlišné od většiny produkce, kterou lze jinak běžně sehnat
  potud ok :)
  co už není ok, je přístup, že jen a pouze ty značky, které mají v Madelaine jsou ty pravé parfémy a všechno ostatní je odporná syntetika (a tohle tam perou - resp. alespoň dříve ano, a jak vidím tady, tak v tom pokračují :D - do každého zákazníka horem dolem ze strany na stranu a nehodlají připustit, že to není tak úplně pravda) - tohle z toho článku vyplývá a já ti to nevyčítám, protože moc dobře vím, že ti to tak prostě řekli :D

  a teď k té druhé části pravdy - faktem totiž je, že i ostatní značky (které platí ty zatracované a úplně zbytečné miliony za reklamu a marketing) jsou kvalitní úplně, ale úplně stejně :) - platí to o Chanel, Hermes, Prada i Guerlain, ale i třeba o Armani - všechny tyhle mají své exklusivní řady parfémů, které jsou dostupné pouze v jejích buticích (a vybraných obchodech) a jsou dělané, vymýšlené a komponované se srovnatelnou pečlivostí jako třeba Parfums de Rosine - a mají i podobné ceny, které nejdou pod 3k za lahvičku, právě kvůli surovinám

  co tím chci říct, je to, abyste si prostě po tomhle rozhovoru nemyslely, že jen a pouze sortiment Madelaine jsou "pravé parfémy" a Chanel nebo Guerlain odporná "falešná syntetika" - tak to není :) ovšem v Madeleine vám tohle neřeknou, protože Chanel ani Guerlain tam nemají :D - no a to je ta angažovanost, o keré jsem mluvila - já prostě nedokážu překousnout, že mi tohle někdo tvrdí a odmítá uznat, že to tak není, protože prostě prodává jen něco a tak to chválí a všechn ostatní haní

  btw. však třeba Guerlain uspěl kdysi tím, že vytvořil kolínskou pro manželku Napoleona, Eugenii .)) (i ta historie je tedy dost podobná)

  btw.2 - co ten pudr? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mooro, jestli to vyznělo tak, že jen tady mají pravé parfémy, tak to jsem napsala blbě. Jde o to, že jsem konečně poznala pravé parfémy. Jasně, že je budou dělat i jinde, ale v parfumérce se s nima asi nikdy nesetkáme. Asi jen v těch luxusních buticích, možná na Pařížské, ale spíš ve světě. Vím, že třeba Mugler dělá Angela, který stojí i přes tisíc dolarů. To bude přesně (asi) ono. Ale pochybuju, že se k tomu někdy dostanu.

   Chápu tvůj postoj a rozhodně ti ho nebudu vymlouvat, já mám taky obchody, kam nemusím a nikomu je nevnucuju. Máš pravdu v tom, že ve mě převládá nadšení. Ale i když jsem do těch parfémů zamilovaná, neznamená to, že když v létě vyjde nová limitka Escady a mě se bude líbit, že nad ní ohrnu nos a nekoupím ji. Pokud mi vůně sedne a zamiluju si ji, tak si jí koupím. Takže nafrněnec se ze mě nestal. Jen se mi otevřely nové pohledy :).

   Pudr jsem zatím neměla moc možnost zkoušet, pak už jsem spěchala do práce. Určitě tam zajdu znova, vyzkoušet a nechat si poradit který. Je jich takové množství, že přes internet si netroufnu a tady mi poradí. A ten rozdíl cenový není tak velký.

   Vymazat
 8. Nooo ... to právěže vůbec ono není :))) Angel za tisíc dolarů je jen nějaká sběratelská limitka (dělá je např. i Guerlain, parfémy jejichž cena může být třeba 200 000 Kč - jen kvůli úžasným broušeným flakonům, ve kterých jsou), ale exklusivní řady, o kterých mluvím, ani náhodou nestojí tolik - ceny normálních exklusivek jsou prostě tak ty 3000 Kč ... třeba Lutense mají např. v Drážďanech v Karlstadtu, takže není potřeba cestovat ani moc daleko ;)

  V Pařížské mají Hermese (jinak nic z těch, co jsem výše jmenovala), můžeš ho zaskočit ovonět ;) - fakt stojí za to, jsou to velmi zvláštní vůně a ručím ti za to, že v parf jsi na něco podobného čichově zatím nenarazila :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Diky moc za info, rada se necham vzdelat :). Njn, ty Angelove fakt vypadaji krasne. No, Drazdany chystam nekdy na jare :).

   Kdyz v tomhle jsem hrozna, ja do Parizske do obchodu nevlezu, protoze si pripadam jak socka, co bude jen okukovat a nemam z toho dobry pocit :D.

   Vymazat
  2. :D ale ne, oni jsou u Hermese právě zvyklí, že část lidí tam chodí jen vyzkoušet parfémy a ne na doplňky - takže to se neboj :)

   Vymazat
  3. Tam budu muset dostat Luc, páč ty je víc prořízlá a i přes to, co píšeš, mám z těchle obchodů lehce strach :D. Já huba nevymáchaná :DDD.

   Vymazat
  4. Luci, můžem do Hermése zajít spolu :) Už jsem tam párkrát byla, byli celkem milí, i dveře nám pacholík otevřel - a to rozhodně nevypadám jako dám, co má kabelku dražší než leckteré auto venku na ulici ;) A zrovna ty exkluzivní (ale nejen!) hermésovky jsou fakt boží, shrábla bych je všechny kdybych na ně měla a kdyby na mě lépe držely ;) Takže stačí říct a můžeme vyrazit nach Pařížská! :)
   Verunka

   Vymazat
  5. Je, tak to moc rada prijmu, se na nekdy dohodneme :).

   Vymazat
 9. Tak bych jako řekla, že tomuhle obchůdku se musím vyhýbat velikáááánským obloukem, jinak to špatně dopadne :D

  OdpovědětVymazat
 10. Tak to je ultra-mega článek :-) Díky!

  WorldByBella

  OdpovědětVymazat
 11. A každopádně se, stejně jako u Bebe, omlouvám za takovou prodlevu s mým komentářem. Já vás holky četla, ale překvapily jste mě délkou článků a navíc mám fakt dost frmol, takže hurá - konečně jsem dočetla a jsem mile překvapená, co všechno jste se vy dozvěděly a ozkoušely. Jak říkám, nemůžu souhlasit se vším, co vám dámy řekly - jasně, že mají nějaký svůj marketing, kterého se drží (a konkrétně Borisův přístup a vystupování je mi někdy až nepříjemné, ale to je na delší povídání), každopádně je hezké, že se vám takto věnovaly. Užij si vzorečky, jsou rozkošné, že? :) A musím říct, žes mě nalákala na tu mořskou ale i tu indickou Rosinku, ty neznám a přitom zrovna mořské vůně mám ve zvláštní oblibě! Musím napravit... Díky za tvoje dojmy a taky za prolink ke mně ;-)
  Verunka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vpoho, nemas se prece za co omlouvat :). Jo, uz psala Moora ;). Btw, morskou mam jednu navic ;). Tak az se uvidime... ;). Indickou nemam, tu jsem cuchala jen tam. U me vede trojka Pralinka, Ete a Glam Rose :).

   Vymazat
  2. Jo a neni za co, prolinkovavam vse co jde :). A u vas je to samozrejme, pac se ctenari dozvi hooodne zajimaveho a to fundovane :).

   Vymazat
 12. Woow, tak jsem se dočetla až na konec a že to byla fuška, ale příjemná. Musím říct, že jsem si v myšlenkách vážně ocitla na tom kouzelném místě plném vůní.
  http://justbeyourselfbypetra.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 13. Ty popisky vuni nemaji chybu, tohle by melo byt napsano u kazdeho parfemu.. ♡ Vubec jsem nemela tuseni, ze neco takoveho existuje.. opravdu vycerpavajici clanek, dekujeme za nej:)

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...