Ze života miliardářky I.

Já vím, nejsem žádnej troškař :). Ale když vlastníte a spravujete nadaci, potřebujete peněz jak sviň :D. Tenhle týden bude pěkně natřískaný, ale to není u mě nic nenormálního. V pondělí většinou někam letím, nejinak tomu bude dnes. Zatímco ráno snídám (no dopoledne, vstávat před 9 je pro mě stále na vraždu, jsem spíš noční pták) má oblíbená vajíčka se slaninou, přichází na schůzku potencionální uchazeč o stipendium. Nabízím mu samozřejmě taky, hospodyně/kuchařka připravila i pečivo a další mňamky. Jsem zvědavá, jakého šikovného chlapce mi poslali, minulý týden to byly dvě slečny a obě prošly a mají o školné a náklady postaráno. Jedna po dokončení střední školy poputuje na vysokou do Anglie, ta druhá bude studovat střední školu zaměřenou na žurnalistiku v Praze. Ta zvídavost, znalosti a vášeň se něco naučit... No, nepřestane mě to u dětí z dětských domovů překvapovat. Nejsem vůči nim zaujatá, ale prostě v tom přostředí ne každý najde tu správnou motivaci. Hochovi je 16 let, učí se na zámečníka, ale neustále leží v knihách a každou volnou chvíli tráví na internetu, zejména na Wikipedii. Jeho žádost jsem si přečetla včera a teď po cca půlhodinovém, celkem zevrubném rozhovoru schvaluju roční intenzivní studium finštiny při maturitním studiu s příslibem vysoké školy ve Finsku, když bude mít dobré známky. Po jeho odchodu procházím nové žádosti dětských domovů o granty na jazykové a jiné kurzy. Některé z nich schvaluju a přidávám pár poznámek pro mou asistentku, která zařídí přidělení našich učitelů. Když jsem tuhle nadaci zakládala, řekla jsem si, že nebudeme outsourcovat, ale vše si budeme zajišťovat sami. Nejen kvůli přehledu nákladů, ale důležitým bodem bylo i vytvoření nových pracovních míst pro šikovné lidi. Hoch odchází a já vyřizuju pár telefonů a e-mailů ohledně schůzek v Evropě a USA. 


Letenky jsou zařízené a stejně tak asistentka nařídila zásobit moje byty v New Yorku, Chicagu, Los Angeles, Paříži a Londýně oblíbeným jídlem a vším nezbytným, v tom ji nemusím kontrolovat. Zařídila by i ty telefony a maily, ale já si ráda zaplňuju svůj diář sama. Stejně tak jako balení. No, jak se to vezme. Připravím na postel to nejnutnější a asistenka mi to zabalí. Kosmetiku jen na cestu, páč ve všech svých bytech mám všude to samé, šetří to čas a místo v kufrech. Stejně tak oblečení, vezmu si jen pár kousků a do letadla budou stačit džíny, pohodlná tunika a lehký kašmírový svetřík. Nejdůležitější je samozřejmě můj notebook, foťák na cesty (těžké digiťáky sebou netahám, mám je po bytech), veškeré kabely, všechny tři mobily - firemní, soukromý a ultra soukromý (to když chci fakt vypnout), který nikdy nevypínám. Na ten se mi dovolá jen pár lidí a jen v případě velké důležitosti či nouze. Vyrušit mě z důležité schůzky nebo vzbudit mě, to si může dovolit jen rodina, pár přátel a má asistentka. Všichní ví, že kvůli kravinám mají volat na druhý telefon, na tenhle fakt jen když je to nutné. Zrovna mi volá MC, dneska jí něco padlo a má volný půlden a chce vědět, zda se stavím. No jasně že jo. Asistentka mi balí cestovní notebook, Macbook a tablet spolu s veškerou kabeláží do vuittonovské tašky na míru (jak by ne, když jsem jim vytvořila zcela nové webovky a spolupracovala na nové kampani), tu trochu oblečení a další nezbytnosti do nového kufříku, který se ještě neprodává. Pokukuje po mě, kterou z těch několika desítek Vuittonek chci jako příruční zavazadlo. Vybrala tři, už mě zná, a já vybírám Lindu, bo mě ta její hravost a výjimečnost nepřestane udivovat :). 


Do diáře si udělám poslední poznámky, projedu ultra rychle blogy, pročtu nové komentáře u mého včerejšího článku a mrknu kolik příspěvků je u právě probíhající Giveawaye. Hmm, už přes tisíc. Když taky hlavní výhra je nákup libovolné kosmetiky v USA za 200 doláčů, druhá za 100 a třetí za 50, tak se není čemu divit :). Uzavírka je zítra, abysme to s asistentkou stihly v NY a San Franciscu nakoupit. Přichází asistentka číslo 2 a na stole mi přistane pondělní roztříděná pošta a 4 časopisy. Omrknu rychle 20 dopisů, zbytek (věci kolem nadace, webovek a reklam) projde asistentka odpoledne. V rychlosti omrknu otevřené balíčky (sice přicházím o ten krásný pocit rozbalování, ale šetří to čas) nových CD, DVD boxů se seriálama, kosmetiky a knížek. Šáhnu po nové rtěnce YSL a přihodím ji do kabelky, spolu s novým Superkomiksem (ano, jsem stále stejně infantilní) a novým dílem Posledního upíra od Pikea (jóóó, v USA jde do prodeje až za měsíc) na čtení do letadla. Ale to už nahodím šátek Hermes kolem krku (neutrální, aby se mi netřískal s kabelkou) a s asistentkou č. 1 míříme soukromým výtahem do garáže, kde čeká řidič. Na letišti nás rychle odbaví, usedáme v soukromém gulftstreamu (ten většinu času pronajímám, ale dnes ho využiju) a já hned po startu vytahuju tablet. Projdu si sejvnuté články na blogách, okomentuju (na palubě je samozřejmě internetové satelitní připojení) a vytáhnu knížku, časáky a mp3ku. Prvních pět hodin mě nikdo nesmí rušit, lety využívám jako relax. Kdy jindy se můžu nerušeně věnovat knížkám jako tady, ne? A u tohohle nového Pikea na mě nikdo nesmí ani pípnout. Těsně před příletem do N.Y. zkontroluju maily, projdeme si s asistentkou program na zítřek a co má dneska udělat. Z letiště zamíříme rovnou do bytu, který je nachlup stejný jako ten pražský, ale i londýnský a ty ostatní. Můj realitní makléř se děsí dne, kdy mu opět zavolám, že potřebuju další byt. Ale myslím, že si minimálně rok užije klid, páč nový byt vyloženě nepotřebuju. I když možná za rok, za dva, bych mohla uvažovat o bytě v Sydney, brzy tam začnu lítat častěji kvůli práci. Mám ráda kosmetické novinky, ale co se týče určitých věcí, jsem děsná konzerva. Třeba oblíbené jídlo a hlavně místo, kde žiju. Bytů (nó, spíš obr bytů, mají cca 500m2 každý, mám ráda prostor :D) mám několik, ale jsou na chlup stejné. Jediné, čím se liší jsou plakáty na zdech, barvy a knihovny/pracovny. Sice v každé mám velké křídlo (ne že bych měla hodně času si zabrnkat, že), psací stůl se třemi velkými monitory a nabušený počítač, ale jinak jsou křesla s konferenčním stolkem všude jiná a samozřejmě i ty výhledy z oken :). Knihy mám všude sice stejné, ale v Americe mám více anglických a taky novinek. V L.A. mám vedle pracovny fotostudio, v Praze serverovnu, v Londýně a New Yorku nahrávací studio a v Paříži rozkošnou druhou šatnu. S krásnou pohovkou, toaletním stolečkem, barokníma židličkama, krásným starožitným zrcadlem a komodkou na kosmetické delikatesy...


Vyjedeme do penthousu s výhledem na Central Park, já si dám sprchu, převlíknu se a přehodím Macbook, diář, šminky a dárky pro prcky do jiné vuittonky a nechávám asistentku doma vyřizovat poštu a další věci. Dole sednu do luxusního taxi (asi Audina, já jsem na auta blbá), limošku fakt nepotřebuju. Zdravím Johna, který mě tu vždy vozí a vyrážíme. MC je dneska v penthousu, Hamptons má spíš na víkendy. Dvojčata kolem pobíhají a jsou k nezastavení. Zabavují se dárečkama a já se vítám s MC a probíráme novinky. Pak se přesunujeme ke klavíru, já s blokem v ruce. MC zkouší melodie, na to já nemám vlohy. Já ze sebe chrlím text, který MC sem tam doplní a během hodky máme hotové dva nové songy. Pak přijde Nick, dáme si večeři, probereme novinky v showbusinessu, MC a Nick fotí nás i prcky. Pak si ještě sedneme s MC a probíráme mou nadcházející svatbu. Datum už má v diáři zakroužkované, ale řešíme šaty pro družičky a DJe. Toho chce dělat Nick, ale já mám připravený setlist od 60. let, přes 70., 90. a taky pár novinek. Když to zmixuje, tak klidně :). MC ho bude muset zpracovat :). Probírám s ní setlist songů, které bude v jednom pomalém "megamixu" zpívat při obřadu. Šaty družiček budou problém, páč nechci žádné hastrošácké róby, to si ségra, Bebe, Luc a MC nezaslouží. Procházíme návrhy od Ellieho Saaba, Marchesy a Valentina. Nakonec se shodujeme, že každá je bude mít jiné, ale s detaily a barevně budou ladit. Jsem už grogy, tak se rozloučím, uvidíme se stejně za pár dnů v L.A. Po cestě pošlu mail holkám s návrhama, ať to připomínkují co nejdříve, abych to mohla poslat návrhářům. Ti budou muset spolupracovat, ale co, stejně to už dělají v případě mých svatebních šatů. Doma ještě vyřídím nezbytnosti s asistentkou, pošlu sms nastávajícímu a jdu chrnět.


Pokračování příště...

27 komentářů:

 1. Luci, kdybys hledala tu vuittonku s tím kratším řetízkem, tak mi ji tvoje asistentka na víkend půjčila... Já si svou nechala na párty u Luc a ona pak odjela do Ruska a na kabelku sme zapomněly obě. Se podaří, no :-)
  Jo jinak k těm šatům - líbila se mi ta světlounce růžová látka, co mi Valentino ukazoval! K sežrání jako! Budu z toho chtít i jedny koktejlky na večer pak! Mu musím říct... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bebe, sem se ani nevsimla. Minuly tyden jsem fotila novou kolekci na web a po foceni jsem si odnesla nekolik desitek kousku. No, museli mi je poslat :). Az se uvidime za 14 dni v Benatkach, dostanes par kousku, v prodeji budou az za 2 mesice :).

   Vymazat
  2. No jo, holky. A pamatujete na ty časy, kdy jsme ještě bejvaly chudý a sockovaly každou slevu na Dnech Marianne:-D? No hanba mě bere, když si vzpomenu, co jsem tenkrát nosila!

   Vymazat
  3. Njn, Luc, ted si uz delame vlastni Dny :). Staci se nahlasit na urcity den v obchodech na Champs Elysee, 5th Avenue nebo Bond Street a obchody zavírají a dělají nám soukromé přehlídky :D.

   Vymazat
  4. Tak to taky má bejt. A když už jsme u toho - máte holky v diáři nějakej víkend volno, že bychom zase zašly na shopping? Jako pár věcí od návrhářů tady sice mám, ale furt tak nějak nemám co na sebe! To samý mi včera říkala Victorka Beckhamů, že ty dary od návrhářů už není to, co to bejvalo...:-(

   Vymazat
  5. No, znáš mě, pokud jde o kabelky a kosmetiku, to jsem maniak, že na mě s Bebe nemáte :D. Hadry zas tak neřeším, ale ráda se zúčastním, páč co vy dokážete zkombinovat, to by vám i ta Poshka mohla závidět :D. A hlavně víkend s váma dvěma, to je takové procvičení břišních svalů, že člověk pak nemusí týden cvičit :D. A taky si zároveň předáme ty novinky z Benefitu, Lushe a Loccitanu, co půjdou do prodeje za půl roku, ne?

   Vymazat
  6. No já nevím, ale já jsem si řekla Benefitu jen o svou vlastní kolekci pár důležitých kosmetických nezbytností. Určitě jim taky napiš, můžeš si i sama navrhnout balení:-)

   Taky se moc těším na ten víkend, dejte vědět kdy. Se zase nasmějem. A najala jsem si na full-time japonského sushi mistra, tak něco dodávkou přivezu:-D

   Vymazat
  7. To bych mohla, když vlastním 30% akcií, dělám jim web a s Jane a Jean si tykám :D. Prodat mi ho celý nechtěly, mrchy jedny :D. Ty máš Lush, Bebe Loccitane, tak mi na můj Benefit nešahejte :D. Zrovna se chystám do San Francisca, bude v deníčku taky :).
   Hmm, zrovna jsem si tu o sushi teď snila :).

   Vymazat
  8. To víš, Ty už máš peněz dost a ony potřebujou bejt z něčeho živy:-D
   Jo a prosím Tě - jedna z Tvých sekretářek by Ti měla předat VIP pozvání na křest mé další knihy Život s Holanďanem podesáté. Hoď mi do emailu Tvé přesné požadavky, byla bych ráda, kdybys přijela:-D

   Vymazat
  9. Diky, diky :). Vyrid sve sekretarce, at mi zaridi 500 kopii, z toho 50 podepsanych a k tomu fakturu. Vsechny rozdam mezi rodinu, kamarady a na blogu, jako vzdy. Pozdeji vezmu dalsi davku a budu distribuovat dale. Hmm, pozadavky... dlouhatananaskou limuzinu, cerveny koberec a misu plnou jahod :D. Neeee, jen ty jahody, znas me :).

   Vymazat
  10. Hele, Bebe si řekla limuzínu, přespání ve Four Seasonu a chce zaplatit i vlastního fotografa. Tak si nehraj na příliš skromnou a taky si řekni:-D

   Vymazat
  11. Hodinku s Holandanem :). Bude mi vypravet ty pribehy z jeho pohledu :D. Bude tam vubec? Nebo Colin nemuze, tak beres Holandana?

   Vymazat
  12. Colin je fajn chlápek, ale je to trochu suchar. Takže na to šprýmování mám furt Holanďana:-). Rád s Tebou pobude, to je jasné. Ale pak má interview s novináři, víš jak...

   Vymazat
 2. :-D já z tebe upadnu milá Lucifrid :-) Skvělý článek! Zhltala jsme ho jedním dechem, ani kávičku jsem nestačila upít! Vykouzlila jsi mi úsměv na rtu v tomto otřesném dni, děkuju!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jééé, Evelins, ty si zas vykouzlila úsměv mě :))). A díky :).

   Vymazat
 3. Úžasné, jako vystřížené z mého vysněného deníčku. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. díky, díky, se červenám až na zadku (jak píše Bebe) :D

   Vymazat
 4. Hmmmmmm, přečteno jedním dechem ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hmmm, to se dobre cte :) jeste by to chtelo lajkovaci tlacitko na komentare :D

   Vymazat
 5. tak to jsme infantilni dve :DDD

  a jinak slušně promáklý :)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt? :D Ja uz par dnu obiham trafiky, bo na minulem cisle je, ze to dalsi vychazi 20.9. Ale jeste maji stare, na webu je, ze 4.10. Takze ctvrtek to jisti. A jeste si musim objednat dvanactku, pac ta mi utekla :(.

   Diky, diky, uz v hlave sumiruju dalsi dily :).

   Vymazat
  2. Jo :D akorát ja tyhle nový zatím nekupuju, mám jedno číslo a u těch dalších si počkám asi až je budou výhodně vyprodávat na aukru

   zato mám všechny předchozí - krom jedinýho a to mě děsně drtí, že ho nemůžu sehnat :DD

   Vymazat
  3. Jeziiiis, ti krute zavidim :((( Ja mam asi jen 35-39 :(. Kdysi je meli v Levnych knihach, normal jsem je nezaregistovala :(. Jaky cislo ti chybi?

   Ja takhle roky shanela Stopy hruzy :). To byl pocit uspokojeni, to si nikdo nedokaze predstavit, kdyz jsem konecne sehnala posledni :D.

   Vymazat
 6. Hele kočky, tady je to tuším "o mě beze mě" :-D
  Jako jo, já vím, že sem si řekla o limuzínu na ten křest knížky a tak. Páč přece nepůjdu pěšky. Nemám Manolovky ještě pořádně rozšlápnuté. A ten fotograf je nutnost! Protože jako až uvidíte ty šaty (!!!) tak padnete na zadek a módní policie ve všech časopisech se pose*e a budou mě předhazovat jako příklad "jak se to má dělat" ještě za 20 let! :-D
  Jo hele a co ty Seychely? Doufám, že jedete obě! Už jsem zamluvila tryskáč a poletí s náma i šéfík Lindtu. Prý mu pomůžeme pokoštovat nové příchutě co vymýšlí ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ze se ptas, pocitej se mnou :). Se tesim, az sebou placnu na letako, kolem budou litat vysvaleni opaleni hosici s koktejlama a ovivat nas :). A na kostovani se tesim jak mala. Aby to nedopadlo jak minule, kdy jsme se tema vzorkama nezrizene prejedly tak, ze nam ty prichute splyvaly. Tentokrat musime po kazdem ochutani vzdy chvili vyckat a delat si poznamky, jak profici :D.

   Vymazat
 7. Boží :-D ještě zítra se budu smát :-P moc se mi líbí tvůj blog :P

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...