Říjnový SenzaBox mým pohledem a s komentáři tvůrců

Říjnový SenzaBox jsem sice nahodila na Tlamoknihu hned jak přišel, ale pak jsem si řekla, že zas nechám utichnout trochu ten mumraj a v klidu si to vyzkouším a nechám utichnout mé nadšení (bo prvním LadyBoxem jsem byla nadšená i když jsem ho nedala na blog hned, ale teď zpětně teda musím říct, že z něj snad asi nic nepoužívám dlouhodobě, druhej byl naopak moc fajn; první SenzaBox stále super, ale tenhle druhej ještě lepší a počkejte na ten třetí, mrk). Nebude to ale jen mé plkání, zapojila jsem slečnu/paní (ehm, zapomněla jsem se zeptat, ale né každá ženská to ráda sděluje a je jako já, o které kolegyně píšou v mailu klientům jako o paní - a ty vědí, že vdaná nejsem - a já se vztekám) Zuzanu ze SenzaBoxu, jíž jsem se poptala na pár věcí, které se na síti dost řeší.


Ty krabičky. Samozřejmě se nevyhneme srovnání s konkurencí, ale mě se to prostě líbí. Je to větší, není to těžký a narvu do toho pak hodně věcí (já vim, druhej Ladybox byl větší). A není na tom nápis, vhodné to jako dárková krabička :). A budou se mi hodit k sobě, takže je budu moct vrstvit a nebudou mi dělat bordel, že jsou pokaždý jiný. I když jestli je budu používat jako dárkové, tak mi to může být jedno, páč budou rychle mizet :D. Ale zas já se v balení dárků na vánoce vyžívám a co já balím za patvary :D.

Zuzano, jak to vidíte, budou pořád stejné materiálem a barvou a budete jen měnit barvy mašle a ozdoby? Nad peříčkem óchám dodnes. Kdo design navrhuje? Co ta tolik propíraná kapří šupina?
Zuzana: To, jak krabičky vypadají, je důležitá součást překvapení, a tak se rozhodně nemusíte bát, že bychom zakotvili v stereotypu. Budou se vyvíjet s námi, budeme je ladit podle toho, jak se nám bude dařit i jakou budeme mít inspiraci. Jejich design pro nás řeší hlavní estétka SenzaBoxu, kolegyně Petra, a ta pečlivě sleduje zahraniční vzory i reakce našich zákaznic. Že se z “kapří šupiny”, jak jí říkáte, stalo téma, nás potěšilo – zaujmout dneska není nic jednoduchého, a zároveň není nic smutnějšího, než když nenadchnete, ale neurazíte. My nechceme být prostřední.

Hmm, to jsem zvědavá, co na nás vymyslí, zda budeme někdy příště čučet jak puk na něco třeba hypermoderního ;).

 

Balení v průsvitném papíru, jak tam tak prosvítají a provokují ty laskominy :D. A ty jsou pak položené na těch, jak některé říkáte, odřezkách. Proti gustu..., že :). Mě třeba se zas nelíbí látka v krabičce a ani polystyrén, to už radši antistresové bublinky :D. To by se to řádilo :D.

Bude tahle výplň krabičky standardní nebo můžeme počítat se změnou? A co tolik zmiňované nezalepování krabiček, zatím nikdo nehlásil nečestné pošťáky?
Jako u předchozí odpovědi platí, že všechno se může vyvinout, zatím se držíme varianty, která nám připadá funkční, ale taky ekologická. S nečestnými pošťáky jsme se zatím nesetkali, ba naopak, spíš jsme příjemně překvapení, jak distribuce hladce funguje. Když se ale náhodou něco stane – a to je statisticky nevyhnutelné, zvlášť, jak počty krabiček rostou – problémy řešíme individuálně. Zákaznice se nemusejí bát, že by se jim u nás nedostalo sluchu.

 

Opět nás čekal letáček s představením výrobků. Žádné kecy v kleci, ale rovnou k věci. Zároveň mi to ale nepřišlo studené. Jen možná to písmo podnadpisů (např. říjnová BIO série) trochu víc výraznější.

Chystáte časem nějaké další letáčky, přímo od spolupracujících firem? Nebo katalogy či slevové kupónky? Takových třeba 20% na L'occitane by nemuselo být špatných ;).
Letáčky, poukazy i pozornosti od spolupracujících firem samozřejmě chystáme. Nezapomínejme ale na to, že záleží také na nich. My bychom vám do krabiček pravidelně skládali to nejlepší, co umíme vymyslet. Ale vsadím se, že jedno z prvních překvapení najdete v krabičce dřív, než byste čekala!

Hmmmm, tak třeba se té slevy do L'occitane dočkáme ;). No, co byste ode mě taky chtěly, já jsem se do něj zbláznila, a kdo za to asi může?


Když už jsme u toho L'occitanu... Když jsem se dozvěděla, že ho v SenzaBoxu najdeme, byla jsem nadšená. Ale když jsem viděla ty výrobky, tak už tolik ne. Bo já chtěla samozřejmě ty, které miluju :). Ale nemůžu mít všechno, že? A filozofií beautyboxů je přece zkoušet nepoznané, ne? A jako 4 věci od stejné značky? Jasně, proč ne, pořád lepší než jedna, ne? Jako, kdyby to byly čtyři věci od nějaké drogérkové kosmetiky, tak to ale zase fakt ne. Verbenu jsem zkusila, nevím jak to z ní pak budu dostávat, asi to budu muset rozříznout. Prvních 10 minut mi ta vůně fakt příjemná nebyla, ale pak se to uklidnilo a docela fajn. I když na mandle to teda nemá :D. Ale jak hebká byla pokožka :). Slaměnka. No, čekala jsem že padnu z toho smradu (jak jste některé psaly), ale zas AŽ tak hrozný to nebylo. Nejdřív jsem zkusila noční a než jsem usnula (cca 10 minut), tak to nebylo to pravé ořechové, ale ráno za to ta odměna stála! Ten ksichtík, vyžehlej, lehce naducanej, barevně sjednocenej (to jsem fakt nečekala, no nádhera. I ten bordel na ksichtě skoro zmizel. Denní v podstatě to samý. No, vyzuzám si na prodejně ještě vzorky Anděliky a uvidím, které krémíky si pořídím, až snížím koupelnovou zásobu na přijatelné množství. Dle testu L'occitane, bych teda měla mít Anděliku :D.

Můžeme zase někdy čekat vícero vzorků od jedné značky? A dočkáme se znovu L'occitanu? Třeba jejich pověstných krémů na ruce v 30 ml balení nebo mini sprcháčků či šampónů či mýdel? Co prosincový SenzaBox ;)?
Určitě uznáte, že tajemství vánoční krabičky rozhodně nemůžu prozradit :-). A také bychom do začátku rádi, abyste v nich nacházely stále nové a nové věci, protože pokud už víte, co máte ráda, můžete si to objednat třeba jako vánoční dárek… Takže nikdy neříkáme nikdy, kombinovat budeme podle toho, co se nám bude líbit, co na sobě naše dámy otestují a budou spokojené, a také podle toho, co naši partneři budou umět poshánět v dostatečném množství. Značku si vybrat můžeme, značka může být ze SenzaBoxu nadšená, ale když si pak naši kolegové zavolají do skladu a zjistí, že mají k dispozici pár set vzorků, zatímco my jich potřebujeme dva tisíce, musíme se ohlížet po jiném řešení.

Já vííííím, jenže když budete dávat nové a nové laskominy, my budeme utrácet a utrácet :). Jenže to je přece cílem, hlavně pro ty značky :D.

 

No a co ty vzorky krémů a jejich náplň? Mě přijde, že tam mám vzorku asi víc, než jsem viděla jinde, ale i tak to není plné. Jsou tam ale psané 3ml a já bych řekla, že tam asi budou. Není ta tubička náhodou na 10 ml?

Zuzano, jak to je? Měly by být plné nebo ne? Neuvažovali jste třeba o přikládání i takových těch obyč vzorků v pytlíčku (co se dávají k časopisům), třeba navíc? Já bych to třeba hodně ocenila, bylo by toho víc. Ale byl by dodavatel (všeobecně, nejen L'occitane) je schopen dodat a chcete vůbec tyhle vzorky do boxu strkat? Ono je vzorek a vzorek. Ty L'occitaní třeba pár použití vydrží, hlavně ty šampóny. Já třeba takovéhle vzorky miluju, když ovšem nepočítám make-upy. Ty jsou v časopisech vždy skoro v nejtmavších odstínech.
Vždycky budeme hledat vzorky v takové podobě, aby pro vás, naše zákaznice, představovaly co největší hodnotu – a radost, samozřejmě. Musíme ale pracovat s tím, co mají firmy zavedené jako vzorkový formát, protože nám je na míru zatím vyrábět nemůžou. Přesně, jak říkáte, je to případ od případu.

Jinak, co ten make-up v peru od Yves Rocher v prvním SenzaBoxu? Co říkáte reakci na vyloženě oranžovou barvu? Věděli jste, že všechny budou mít tenhle odstín (nečetla jsem, že by někdo dostal světlý)? Já měla vlastně to štěstí, že můj nefunguje a leze z něj jen jakoby rozjasňovač :). Ale stejně jako u ostatních je expirace 01/2013. Uvažujete do budoucna o delší trvanlivosti o jako jedné podmínce spolupráce?
Make-up ve štětci jsme do krabičky zařadili, protože to byla novinka, na e-shopu YR vyprodaná, a produkt jsme vybrali podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí. Sešla se nám hromada nadšených reakcí, ale je jasné, že některým zákaznicím nemusel odstín vyhovovat, každá značka, která vyrábí dekorativní kosmetiku, má jiný klíč k barevnosti produktů. Zklamání nás proto mrzí, ale věříme, že to dámám vynahradíme nějakou specialitkou příště. Co se týče expirace, tak např. u plného balení báze pod make-up výrobce vyloženě počítá s tím, že ji při denním používání do 2-3 měsíců uživatelka vypotřebuje. U make-upu používaného denně by to mělo být podobně, tj. pětiměsíční minimální trvanlivost u výrobku, který dostáváte na testování, je dostačující. Výrobek se okamžitě nezkazí, uvedené datum je minimální trvanlivost. Ale snažíme se přinášet výrobky s co nejdelší trvanlivostí.


A co nám zbylo? Správně, pivoňka. Jsem ohrnovala nos, bo mě ty přírodní jednoduché vůně neberou. Omyl, nebraly! První počuch a asi první tři minuty teda nebyly zrovna fajn. Ale páááák. Už jsem chápala Bebe, která pořád o Pivoňce básní. Pořád jsem si ňufala k ruce a teda nikomu to nedám jako dárek, ani náhodou! Akorát teda nevydrží půl dne, takže ji asi budu tahat v kabelce :).

Dočkáme se někdy miniaturek parfémů? Ať už třeba těch sběratelských krásných (Angel, Escada, ad.) nebo vyloženě vzorků, třeba ne vyloženě parfémů, ale i bio vůní a toaletek jako třeba parfémy pro dobrou náladu od Bacha?
Miniaturky parfémů jsou oblíbenou součástí krabiček, máme je rádi a určitě na ně myslíme! Voňavé věci jsou základ.


Weleda, pro mě celkem novinka, i když už doma dvě věci mám. Neurazilo, ale ani nenadchlo. Pokožka vyživená, lehce mastná, ale fakt jen lehce. Po čase se to vsáklo a bylo poznat, že je místo namazané. Využiju asi na cesty. Ale ještě tomu spíš dám šanci, pořádným testem to neprošlo. Když já mám teď tolik mazadel, že i kdybych se mazala i vnitřně, nespotřebuju to asi ani do důchodu. Btw, jsem to zkoušela na noze, jsem se nevšimla, že je to vlastně krém na ksicht :D. No nadšení, honem zkusit, letáček číst v klidu až potom :D.

Máte určeno, kolik procent z boxu by měla obsahovat bio kosmetika nebo to bude různé, dle toho, jak vyjdou spolupráce?
Na procenta jsme si objem podobné kosmetiky nestanovovali, ale líbí se nám koncept tématických boxů – v zahraničí je třeba jeden box za čas vyloženě organický/ bio. Zatím jsme moc rádi, když podobné vzorečky seženeme, ale nemůžeme tím ještě podmiňovat nebo slibovat celou edici. Učíme se my, naše zákaznice také postupně zjišťují, co se jim líbí nejvíc, a kosmetické firmy si pomalu zvykají, že nás tu mají. Jinak – bio máme moc rádi!Tak z tužky jsem měla velkou radost. Tu mi pak ale zchladily recenze. Holky, mě ale drží celý den. Cca 2-3 minuty po nanesení do ní ještě hrábnout jde a upravit (ale po těch dvou minutách už hůře), pak už se ale celý den ani nehne. To odličování je pak trochu náročné, ale já to tak mám se všema tužkama. A jak se s ní kreslí! Takovou jsem ještě neměla.


Tolik propíraná zubní pasta. Patří do beauty boxu? Na jednu stranu ne, páč to není kosmetika, ale na druhou proč ne, zvlášť když byla navíc. Krásný úsměv a svěží dech jsou přece také vizitkou krásy. Mě sice nějak extra nenadchla, ale rozhodně ji využiju. Ne tak jako to žraso z Ladyboxu, ze kterého měl dvakrát radost Holanďan. To zas podle mě do boxu nepatří, zvlášť když některým to celý boxík zasvinilo. Ale pokud se nebude sypat a bude lepší balení, tak jen tak dál, aspoň se Holanďan poměje a skamarádim si ho, ještě než nám ho s Bebe konečně Luc představí :D.

Jak se díváte na hygienické, ne vyloženě kosmetické výrobky v boxech? Uvidíme v nich třeba někdy bio tampóny?
Specificky o tampónech jsme zatím nepřemýšleli, ale zatím můžu prozradit, že o “tajné ingredienci” uvažujeme. V týmu o ní vedeme vášnivé hovory. Ale nebudeme se vzdalovat od krásy, to vám zatím můžeme slíbit.

 

Jo, jinak ta pasta mě dostala :D. Na prvním obrázku vidíte, že je zavařená jakoby, že jo. No, páčila jsem to zubala, zkoušela kroutit a pak jsem se všimla na vrchu víčka díry, do které to sedne. Tak jsem to tam strčila, zakroutila a bylo to :D. Si ty zuby jednou fakt zničim, bo s nima otvírám kde co. Když mě vidí mamula, nejradši by mi jednu střelila.

 

Slavná báze od Dermacolu. Tady byly reakce buď jásavé nebo nadávací. Já si koupila v akci v létě tu mini verzi a nesedlo mi to na obličeji, spíš jak maska. Zlatej benefití Porefessional nebo L'oreal. Ano, jsou dražší, ale každému prostě nesedí všechno. Mám radost za všechny ty, které jsou z ní nadšené. Co s ní budu dělat já, to nevim (že by giveaway?). Kdyby bylo menší balení, byla bych radši. Ale beauty boxy jsou o poznání nového, ne? :) To přesně splňuje deodorant Purity Vision. Poctivě jsem ho testovala a sice jsem pot necítila, jak jsem četla jinde, ale pot byl. V tomhle nad ním vyhrává ta slavná Balea za tři pětky. Jó ta sice není bio, ale funguje. To namáčení mi nepřišlo nějak časově náročné nebo nepohodlné. Ještě nevím, co s ním udělám, ale půjde dál. Ale účel splnil, zkusila jsem něco nového.

Co říkáte na dvoustranné reakce na dermacolí bázi a ten deodorant? Dalo Vám to něco pro příště? Co bysme určitě všechny (nebo hodně z nás) ocenily jsou mini od Benefitu ;).
Je zajímavé, jak se názory rozcházejí – z našich průzkumů a ohlasů vyšlo, že deodorant i báze byly v SenzaBoxu naprosté hity. Víte, jak to je – většinou máte důvod se ozvat, když se vám něco nelíbí, než když je všechno v pořádku. My se ale snažíme řídit tím, co nám zákaznice říkají úrovní poptávky, klesá nebo jde nahoru? Zatím jdeme nahoru. Ale takhle sporné to bude vždycky, s každou další krabičkou krásy. Neexistuje recept, kterým bychom nadchli všechny dámy bez výjimky. My zákaznicím nabízíme možnost zkoušet nové věci, různé značky, které můžou hodnotit a říct si, jestli je jsou bezvadné nebo spíš ne. Nemůžeme na sebe brát odpovědnost za produkty všech značek na světě – my se je můžeme snažit tuze zajímavě namixovat. Aby vás ta hra s překvapením prostě bavila. Na Benefit zamrkáme :-).

Jak zatím hodnotíte SenzaBox? Jak z hlediska zájmu, odezev i celkově? Jak vnímáte odezvy na obsah SenzaBoxu? Má to vliv na jeho budoucí složení? Jakou máte vizi do budoucna, hodláte ještě něco měnit nebo jste spokojeni se současným stavem a chcete takto jet dál?
Máme velké plány. Jsme moc rádi, že se SenzaBoxu zatím daří, čísla na nás působí pozitivně, i když bychom to neradi zakřikli. Byli bychom moc rádi, kdybychom mohli do budoucna držet opravdu vysoký standard, jaký známe ze zahraničí, i když si uvědomujeme, že pro některé značky není ČR dost velký trh, a tak budeme mít vždycky o fous menší výběr a těžší práci. Chceme SenzaBox zaběhnout jako ověřený formát a dbát na vysokou úroveň zákaznické péče. Naším vzorem je v téhle oblasti americký Amazon – není nic, co by se se zákazníkem nedalo vyřešit. Chceme, abyste se na svoje krabičky těšily a měly radost. To nás potom práce opravdu baví.

Jak to bude s personalizací? Od kdy bude fungovat a pro koho? Četla jsem, že možná jen pro předplatitelky. Já se přiznám, že pokud by se předplatné platilo měsícně, nemám problém se předplatitelkou stát. Ale platit najednou 900, 1800 nebo 3500 Kč se mi zas tak až nechce...
Personalizaci se snažíme zohledňovat v maximu případů, když nám značky dodají vzorky v adekvátních variantách – od toho jsou beauty profily. S jednorázovou platbou jste ale narazila na zajímavý problém, v ČR zatím neexistuje platební nástroj, který by nám umožňoval strhávat předplatné jednotlivě z vaší karty, ale máme naději, že to výhledově půjde. Některé banky už se do řešení pomalu pouštějí. Držme si palce, je jasné, že po částech utrácení bolí míň.

Plánujete předplatné v různých cenách, např. čtvrtletní, půlroční či roční? Budou pak trochu lepší ceny nebo nějaký jiný bonus?
Variabilní předplatné je součástí naší dlouhodobé strategie. Zatím zjišťujeme, co je pro naše zákaznice nejzajímavější, a na první verzi, tedy povánoční období, už samozřejmě zvýhodnění máme.

Hodláte pořádat soutěže o balíčky (či předplatné) často? Co takhle jako výhra i třeba jedno plné balení (z určitého vydání boxu) dle výběru? Uvažovali jste o tom a oslovili smluvní firmy? Třeba já bych měla radost s Dermalogicy toneru, Yves Rocher krému hydratačního a L'occitaní Slaměnky či Pivoňky :). Samozřejmě účelem boxíků je (z hlediska výrobce kosmetiky) přimět kupujícího ke koupi velkého výrobku. Ale soutěže zviditelnění také pomáhají :).
Do soutěží už jsme se pustili a máte se na co těšit ;).

Prozradíte nějaké exkluzivní informace ohledně vánočního balíčku, který má být prý opravdu úžasný? Že jedna šťastlivkyně najde milé překvapení v podobě sady stříbrných náušnic s křišťály Swarovski, to už víme. Na co se ale můžeme všechny těšit jak malé :)?
Jak jsem říkala, překvapení je pro nás základ a vaše radost je to hlavní, díky čemu můžeme uspět. Zatím jen můžu říct, že v týmu konstruktivně hádáme nad několika favoritními produkty, které by nám stoprocentně udělaly radost, ale musíme zatím počkat, která z nás se svojí klikou vyhraje :-). Minimálně ty náušnice, o které hrajeme, brzo uvidíte!

Btw, četly jste tuhle SenzaBoxí recenzi? Ta se mi hodně líbila. Ale nikomu neberu jeho názory, že se vám  třeba nelíbil vůbec a napsaly jste to, tak proč ne :). Já to taky sepsala po svém :).

P.S. Víte, že Senzabox můžete věnovat i pod stromeček? Můžete darovat tříměsíční předplatné sobě nebo někomu jinému.

No a v pondělí si tu rozebereme listopadový SenzaBox. A že se máte na co těšit! Jo a zítra (sobota) do půlnoci můžete ještě pokoušet štěstí v giveawayi pro straky :). Nebojte, ona asi hned bude zas další :).

26 komentářů:

 1. Ty bláho, Luci, Ty se dokážeš zeptat na věci! Díky. Těším se na další Senzák:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Díky moc za pěkný rozhovor! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ja safra, to byl dlouhý článek! Ale jako palec nahoru za vyčerpávající info :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem strašná co ;)? Když já nedokážu moc psát stručně :D.

   Vymazat
 4. super recenze, vidím že se dost shodujeme v názorech na Senzabox vs Ladybox, navíc mě moc potěšil ten rozhovor, který je moc hezký a příjemný. není to žádné chvástání, že jsou první největší nejlepší atd, jak se nezapomene zmínit při každé příležitosti Ladybox.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :). Já proti LadyBoxu nic nemám, článek na ten poslední bude snad v týdnu... Za rozhovor se SenzaBoxem jsem moc vděčná, i když zas tolik jsme se toho nedozvěděli ;)). Ale to jsem čekala, beautyboxy mají být zahaleny tajemstvím :). Já být v jeho týmu, tak taky nevykvákám všechno (zvlášť na ty moje někdy až moc konkrétní a všetečné otázky), bo moment překvapení je jedním z určujících faktorů prodeje :). Takže jsem s odpovědmi moc spokojená. A asi mě ty chvástací články minuly. První asi LB byli a zdůrazňování toho je samozřejmě marketingový tah, kdo by se tím nechlubil. Samozřejmě mám ale připomínky (většinou konstruktivní, doufám) k oboum boxům :).

   Vymazat
 5. Už se moc těším, až nový Senzabox dorazí.

  OdpovědětVymazat
 6. Ty jo, skvělý! Těším se na další články a Senzabox edice :-D

  OdpovědětVymazat
 7. Hele prvotní názor nemůžu publikovat, jen lehce "okolo" přepsat. I kdyby v té krabce bylo na.... nevímco, tak ty to popíšeš takovým stylem, že se na to fakt budu i těšit :-D
  A ty zmínky o překvapení! Ááááá! Toto mi něrob jako! Mám dospané úplně :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvl Bebe! Hned po ránu (njn, chrápala jsem do půl 12, bo náročný týden a spát jsem zas šla bůhví kdy. Nemít pochůzky, spím dál :D) takovej záchvat :).

   Vymazat
 8. Palec hore, tohle je skvělej článek!

  OdpovědětVymazat
 9. Milá Luci, rozhovor je podán takovým způsobem, že už mě po jeho přečtení nenapadá jediná otázka...dokonale vyčerpávajcí informace. Bravo! ;-)
  Vivi

  OdpovědětVymazat
 10. Sice mě Senzabox jednáním zklamal, ale za tento článek máš u mě obří palec nahoru. Skvělej rozhovor, prokládanej tvými názory - no četlo se to jedna radost, fakt chválím!

  OdpovědětVymazat
 11. Povedený rozhovor :) já už se nemůžu dočkat vánoční krabičky!

  OdpovědětVymazat
 12. Tento článek se mi líbí nejvíc, co se týče těchto boxů. Perfekt.

  Jsem tvou novou čtenářkou! :) To snad ani jinak nejde! Měj se hezky a užívej prosinec! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé, moc děkuju :))). Díky, ty taky, krásné předvánoční období :).

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...