Hudební zázraky a propadáky 2013

Hudba je pro mě něčím nepostradatelným, což vy, kdo mě čtete déle, víte. Dneska si zhodnotíme tenhle rok (sice ještě neskončil, ale moc zajímavého už nás nečeká) a jako malý bonus si zasoutěžíte o pár cédéček.

Zdroj: http://sd.keepcalm-o-matic.co.uk/
Kdybych měla vybrat to nej z loňského roku, budou to Lana Del Rey (Born to Die), Emeli Sandé (Your Version of Events), Madonna (MDNA), Marina & the Diamonds (Electra Heart), Paloma Faith (Fall to Grace; jo, je to taková divná pani, připomíná mi Bellatrix Lestrangeovou, ale její album jsem jela dokola dost dlouho a ještě jsem neskončila), The Script (#3) a Pink (The Truth About Love). Pink by asi vyhrála, jelikož její cédéčko patřilo asi mezi ta nejhranější i letos a často si u něj juchám a při cestě do práce jsem v metru hodně často v pokušení se rozhopsat až do stropu, hlavně u tohohle songu:


Ale teď už se mrkneme na ty letošní novinky. Zažili jsme bohužel dost překvapení, jak těch dobrých, tak těch špatných. Veškeré moje názory jsou subjektivní, i když se o objektivitu snažím, a tak se samozřejmě nemusí shodovat s vašimi názory. Stejně tak jako já vám neberu, že mnou vychválené album je podle vás shit, tak vy respektujte prosím to, že já naopak vaše milované album pěkně sepsuju :D.

Katie Melua: Secret Symphony 8/10
Meluzína vydala loni nové album ve spolupráci s orchestrem a koncem roku s ním (a dalšími krásnými songy) zavítala i k nám (jak jsem psala). Její koncert v Kongresovém centru byl lahůdkou podzimu a vy kdož jste neměli tu možnost ji vidět na živo, podívejte se po tomto posledním albu v edici s živým bonusovým CD, kde si můžete koncert (berlínský, s lehce pozměněným tracklistem) vychutnat. Ze začátku tvorby byla typem zpěvačky jako je Norah Jones. Těžko zařaditelná. Ale po čase to s ní bylo ještě horší než s Norah. Ta úžasná diverzita, ty emoce, které ve vás probudí. Můžete si ji pustit v podstatě kdykoliv a skvělá je hlavně do tramvaje, když si to šinete z práce, utahaní, sotva lezete nebo vás bolí hlava a míříte domů s vidinou to zalomit. Tohle album je spíše návratem ke kořenům, zvláště po lehce elektronickém předchozím The House (jež bylo ale úžasné).

Bo Bruce: Before I Sleep 8/10
Bo je taková éterická elektronická Sarah McLachlan. Už v prvním vystoupení v britské verzi Voice vyčnívala (a já z ní byla naprosto mimo) a z těch dalších vás pak mrazilo. Tenhle duet si čas od času musím pustit znova a zvlášť ve 2:14 bych si to s ní bez váhání vyměnila :D. Její letošní poprockový indie debut s nádechem elektroniky si určitě zaslouží pozornost a patří mezi to lepší, co na jaře vyšlo.

Lenka: Shadows 7,5/10
Pokud jste Lenku donedávna neznali, loni jste si ji určitě všimli díky reklamě na nová wokna, bo její Everything at Once znělo odevšad. Po dvou letech od skvělého Two - které bylo větším zklidněním a lehkým příklonem k mainstreamu, vezmeme-li v potaz rozjuchaný debut Lenka – přichází tato Australanka s českými kořeny s albem opět odlišným, za což ona sama viní mateřství a vliv ukolébavek. Je ze všech tří nejklidnější, ale to neznamená, že nudné. Nenechte se ale už tolikrát hraným a provařeným reklamním songem zahnat do kouta a dejte jejímu prvnímu i druhému albu šanci, je o co stát. Její koncert v Lucerně patří mezi mé nejlepší hudební vzpomínky (na dvou fotkách dokonce ždibec sebe poznávám :D) nejen ty opilé opice. Podepsala mi obě cedla, udělala při věnování chybu (vida! Lucifred ještě v seznamu nicků nemam :D) a já se dodnes při vzpomínce na koncert uculuju a doufám, že přijede brzy znovu.

Agnetha Fältskog: A 6/10
Blondýnka z ABBY se vrací po skoro deseti letech od vydání čtvrtého anglicky zpívaného alba (desátého celkově) plného coverů z 60. let s plnohodnotným albem a rozhodně to není odklon od jejího stylu. Je to modernější zvuk, než na jejích třech CD z 80. let, ale pořád zní jako Agnetha. Není to pecka, ze které se posadíte na zadek, ale je to fajné. Nedávno si na pódiu dokonce zanotovala s Garym Barlowem. Sice jsem z toho celá rozněžnělá, ale prostě Frida(momentálně je zas bruneta) to neni, no :D. Ale Gary na tohle asi nikdy nezapomene :).

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ NOVINKY konce r. 2012 a první poloviny r. 2013
Leona Lewis konečně vydala svou dlouho odkládanou třetí řadovku Glassheart, která se ale nemůže rovnat druhému albu a rozhodně ne skvělému debutu. Ale vyloženě propadák to není, zvlášť akustická verze Trouble. Anastacia vydala album coverů It’s a Man’s Word, který se bohužel nevybarvil dle očekávání. Zní sice dobře, ale postrádá jiskru. Plus mohlo dodat turné, ale to Anastacia ze zdravotních důvodů zrušila. Ale tak můžeme se už těšit na novou řadovku, která by měla brzy vyjít. Lana del Rey vydala reedici Born To Die s podtitulem Paradise (lze zakoupit i jako samotné EP) a Hugh Laurie alias Dr. House nám představil druhé album, tentokrát nejen bluesové. Dále zmíním novinky od Rihanny (Unapologetic), Taylor Swift (Red), Christiny Aguilery (Lotus), Kelly Rowland (Talk a Good Game), will.i.ama (#willpower), ale nic z toho mě nijak nenadchlo. Green Day vydali v rychlém sledu alba Uno, Dos, Tre, ale na předchozí úspěch navázat nedokázali. Po letech se nám vrátili matadoři jako Aerosmith, Scooter, No Doubt, Nick Cave, Bon Jovi, Pet Shop Boys a dokonce i Depeche Mode.

A pokračujeme druhou polovinou roku, která toho vychrlila opravdu hodně.

Celine Dion: Loved Me Back To Life 9/10
Tato kanadská diva se po šesti letech (její francouzskou tvorbu nepočítaje) vrací s anglicky zpívanou novinkou. Předchozí album Taking Chances bylo jedním z nejvydařenějších a podle mě jejím nejlepším albem. Tímhle má ale velice slušně nakročeno tento dojem překonat. Celine se drží toho, co umí. Řemeslně skvěle odzpívané songy, typické finesy a skvělá parta skladatelů na dobré album obvykle nestačí, jenže Celine připojuje také naléhavost a dodává albu na epičnosti. Je to ta Celine, kterou známe, ale zraje jako víno. Ač mě svojí mimikou a gesty někdy pěkně vytáčí, jako zpěvačku ji uznávám a tleskám.

Katy Perry: Prism 5/10
Zato Katy nám po úžasném debutu a skvělé dvojce servíruje průměrnou nahrávku. Rozjuchaný první singl Roar pokračuje, kde Katy skončila, ale to je asi tak všechno. Album je sice řemeslně zvládnuté na jedničku, ale chybí mu to něco, ta jedinečnost a lehkost, která provázela první album a hitovky toho druhého. Katy stále umí zpívat, ale neškodilo by jí trochu dospět nebo nehrát tak na jistotu a zkusit zariskovat.

Lady Gaga: Artpop 6/10
Lady Gaga by si mohla s Katy podat ruce. První album bylo svěžím závanem ve stojatých vodách dancepopu (hlavně reedice nebo chcete-li EPčko Fame Monster), dvojka pak přinesla mnohem více hitů, ale hlavně různorodosti (kdo jste ji neviděl skotačit po pódiu s Brianem Mayem, mrkejte) a já si ho velice ráda a často pouštím. Bohužel třetí album není vůbec art, je jen pop, ale ne v té jeho nejčistší podobě, ta by totiž měla bavit. Gaga zde samozřejmě předvádí, že zpívat umí – na velice vydařeném songu Dope (ale i zde mi to trochu připadá, jako by vykrádala sama sebe) – ale to my víme a já si raději počkám na lednové jazzové album plné duetů s legendárním Tony Bennettem. Protože Gaga, jak již mockrát ukázala (zvláště na koncertech), by z fleku mohla zpívat jazz nebo podobné styly na plný úvazek.

Cher: Closer to the Truth 6/10
Tato už skoro sedmdesátiletá matadorka přináší své už sedmadvacáté album. Dal by se čekat následovník toliko úspěšného Believe (1998, yep to album jsem v tu dobu jela dokola a songy uměla nazpaměť, přiznávám :D) a jeho následovníka Living Proof (2001). A vcelku to tak je. Cher je tu opět s dancepopem a s nezbytným autotune. Ale co tak fungovalo na Believe, už tady působí trochu vyčpěle. Přitom Cher zpívat umí a slušela by jí přirozenější a civilnější poloha, jak ukazuje v několika málo baladách, které album o stupínek povyšují. Každopádně respekt, já mam pro ni prostě slabost :).

Miley Cyrus: Bangerz 8/10
Dáme-li stranou veškerý ten Mileyin exhibicionismus posledních měsíců, tak můžeme dát jejímu albu jedničku s hvězdičkou. Není sice dokonalé, ale je to přesně ten úžasný bavící pop, s pár krásnými baladami jako bonusem. Miley s každým albem hudebně roste a dokazuje, že zpívat opravdu umí. Hitovky jsou úderné, baladám nechybí naléhavost. Tohle je ta Miley, kterou chceme. Anebo si aspoň dejte pár pěkných parodií, ať se pobavíte :).


Robbie Williams: Swing Both Ways 7/10
Po dvanácti letech od svého prvního a skvělého swingového alba (Mack the Knife, Something Stupid, ad.) přichází Robbie s nášupem. Opět se dočkáme hvězdných hostů (Lily Allen, Michael Bublé, Kelly Clarkson, ad.), ale už to nezní tak svěže. Ale přesto je to povedené album a při poslechu se můžete zasnít a užít si pohodový večer či se myšlenkami odebrat jinam a odpočinout si od všedních starostí.


John Legend: Love In The Future 7/10
Se svou čtvrtou řadovkou přináší tenhle soulový kouzelník pořádnou porci pohody, která se hodí třeba pro příjemný večer strávený s vaší drahou polovičkou ;). Na albu se hodně podepsal Kanye West, jako producent a také spoluskladatel více jak poloviny songů, a je to slyšet, v tom dobrém slova smyslu. Sice z Johna neomdlévám, ani hudebně, ale je na něj spolehnutí, že přijde vždy s něčím příjemným. A má u mě navíc bodík za tohle a tohle :).


Jessie J - Alive 6/10
S debutovým albem vtrhla Jessie J do hudební sféry teprve před dvěma lety, ale pozici ji vydobylo takovou, jako by tu byla už roky. Bylo to album drzé, sebevědomé, výjimečné a Jessie na něm byla nezastavitelná. Nechala nás hladovět po přídavku, který sice přišel, ale je z něj cítit více řemeslnost, než ta sálavá radost debutu. Stále v jejím hlase slyšíte tu naléhavost, ale už jí to tak nežerete.


Kanye West - Yeezus 8/10
Hudbu Káňete miluju, jako osobnost mi přijde trochu mimo. Ale je mi to fuk. Jeho předchozí hodně divné, ale úžasné, album se mi hodně vrylo pod kůži. Yeezus zatím ještě moc ne, ale stále mu dávám šanci. Káně je totiž všechno možné, jen ne normální. A to někdy není na škodu, jak dokázal posledním albem Jay-Z, jehož normalita a setrvávání v tom samém kurzu už dost nudí. To se vám u Káněte stát nemůže. Ale zase jejich společný projekt, to je něco jiného, tam Jay-Z chytil docela šťávu. Co mě poslední dobou hodně dostalo, je parodie na tenhle káněcí kus. Káně je divnej, ale boží a doufám, že nás bude (hudebně) překvapovat dál a dál.

Justin Timberlake: The 20/20 Experience (2 of 2) 9/10
Justin je novodobým králem popu, což dokazuje už od svého prvního alba, i když plně zazářil až tím druhým. Na jaře se vrátil po sedmileté pauze, kdy dokázal, že stejně jako umí zpívat, dokáže i hrát (Friends with Benefits se mu opravdu povedl). První díl jeho "zkušeností" sám nazývá smooth, za to tenhle druhý je podle něj slutty. A dá se s ním souhlasit. Jednička byla o trochu uhlazenější a víc soulová, kdežto dvojka je víc sexy a temnější. Spolu tvoří dokonalý celek. Jen doufám, že Justin jednou bude mít svou vlastní show, protože jako komik je prostě úžasnej, hlavně ve spojení s Jimmym je to zážitek nad zážitky.

Eminem - The Marshall Mathers LP 2 9/10
Eminema osobnostně nemusím vůbec, ale jeho nové album mě dostalo a to značně. Sice mě někteří kamarádi asi udupou, ale já si z něj sedla na zadek. On nejenom, že sehnal kupu úžasných hostů, on i zpívá! Jeho normální alba neposlouchám, ale předchůdce s hitovkou Stan, která proslavila Dido, můžu, stejně tak jako třeba duet s Rihannou (i když její verze se mi líbí víc a třeba Lisa Scinta, ji zvládla ještě líp než Rihanna a Eminem dohromady, já tuhle holku miluju) anebo třeba Like Toy Soldiers či Mockingbird. Třeba novinka Legacy připomíná legendárního Stana a Stronger Than I Was mě dostala do kolen nejen tím, že v ní zpívá. Tohle album je hodně různorodé, uslyšíte na něm fajn hosty a třeba i trochu countryrocku. Prostě jedno velké skvělé překvapení.

A co dalšího nám vyšlo? Ciara se bohužel s novinkou Ciara nijak neposunula, přesto to není vyloženě špatné album. Ale bohužel nic tak skvělého jako její třetí řadovka Fantasy Ride (se všemi těmi super bonusy). Sheryl Crow se na svém osmém albu Feels Like Home moc nerozšoupla. Ač je fajné, není to žádný zázrak. To Gloria Estefan přichází s trochu netypickým albem The Standards. Tentokráte žádné latinsko-americké rytmy, ale americká klasika let dvacátých až padesátých. Elton John si pro fanoušky připravil už třicáté první album The Diving Board, Sting nachystal první desku s originálním materiálem od jeho vysoce ceněného Sacred Love (2003). Album je inspirované jeho chystanou hrou, jež bude debutovat na Brodwayi příští rok a jsou na ní slyšet náznaky Anglie i muzikálu. Taky Britney přispěla svým dílem do narvaného sklonku roku. Po velice vydařeném albu Black Out se stále nepřekonala a novinka se jí moc nepovedla. Neni to vyloženě průser, ale taky žádný zázrak.

Blíží se vánoce a tak nás ani letos neminula záplava vánočních alb. Bohužel třeba Mary J. Blige s A Mary Christmas nevybrala zrovna správné songy nebo aranžmá. Album je ploché a nudí. To Kelly Clarkson už se album Wrapped In Red povedlo lépe, ale stejně (někdy je to hodně slyšet) jakoby vykrádala vánoční klasiku od Mariah Carey. Pokud si chcete vánoce užít, doporučuju její vánoční album, ať už to první z roku 1994 nebo to druhé novější z roku 2010. K tomu ještě Celininy poklidné, ale přesto výborné These Are Special Times (1998), civilnější a melancholičtější Wintersong od Sarah McLachlan (2010) anebo velice vydařený seriálový soundtrack A Very Ally Christmas. Vyloženě špatná není ani letošní Jewel (Let It Snow) a loňští Blake Shelton s jeho country vánocemi (Cheers, It's Christmas) a Cee-Lo se soulfunkovými (Cee Lo's Magic Moment).

No a to by snad stačilo, už teď toho máte na zabavení (pokud se vyřádíte i na odkazech, stojí za to) dost. A pokud by vám to bylo málo, já zas za čas s nějakou hudbou přijdu :).


A jako bonus soutěž :). Ať si taky něco užijete vy. Vybrala jsem takovou všehochuť, od každého něco. Leonin debut patří mezi má oblíbená alba, o (vánoční) MC snad mluvit vůbec nemusím :D. Debbie mě hodně překvapila a její cédéčko rozhodně není jen o té chlastací písničce. Pro milovníky klasiky tu máme taky placku a jako bonus nakonec audio fajného filmu.

Pro výhru:
1) sledujte mě (FB, GFC=Goole, Bloglovin)
2) uveďte e-mail
3) napište pořadí CD, jak byste je chtěli vyhrát.
4) napište, jaké album vás letos nejvíce překvapilo anebo zklamalo
5) který klip z odkazů v článku se vám nejvíc líbil či vás rozesmál

Soutěžit budeme do 15.12. včetně a výherců vylosuju pět. Komentovat mimo soutěž můžete samozřejmě taky, já si to pak odpočítám. Připomínám, že běží i další soutěže a další budou přibývat. A opakuji, kdo se zúčastní více jak sedmi z nich, bude mít pak možnost, zúčastnit se jedné speciální :).

20 komentářů:

 1. Ahoj, sleduju tě jako Anežka Vávrová, na FB jako Anežka Koroze a můj mail je vav.ran@seznam.cz
  Z nových alb se mi nejvíc tento rok líbil Robbie Williams, protože normálně moc nových CD neposlouchám a právě ujíždím na Focus a Franku Zappovi. Album Focus - Hocus Pocus mě vždycky rozesměje.
  Z těch videé tady se mi asi nejvíc líbí ten s Miley, ale můj šálek to úplně není.
  Z těch cédéček, které tu máš bych měla největší radost takhle:
  1. to koncertní
  2. leona lewis
  3. debbi
  4. jak vytrhnout velrybě stoličku
  5. mariah carey

  OdpovědětVymazat
 2. Skoro na vsetkom sa zhodneme :) sledujem ta vsade :) vybrala by som si Leonu a keby neni Leona tak MC :) najviac ma asi prekvapila Miley pretoze jej prejavy nemusim no album sa jej podla mna podaril. Este mam potrebu vyjadrit sa k Justinovi....nikdy som nebola ten tip pubertacky co odpadavala zo svojich sladkych chlapcenskych idolov akym napr bol aj Justin (urcite este aj je) no to co je z neho dnes sa mi velmi paci...podla mna mu prestavka pomohla, stal sa z neho novy sexi glamour gentleman ;) a suhlasim ze je dobry aj vo filmoch ci uz s Milou alebo In Time (milujem ten film)....no co este dodat snad len ten mail :) nikky33@centrum.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja na mladych zajiccich normalne neujizdim, ale Justin je vyjimka. Co se z nej stal prave ten gentleman a v tech klipech mu to tak sekne a k tomu jeste ty songy... :).

   Vymazat
 3. Sleduju přes GFC
  july.mayova@gmail.com
  Chtěla bych vyhrát ArtPop od Lady Gaga.
  4.netuším, protože nesleduju, co kdo vydává. ale předpokládám, že nový album Rogera Taylora bude pecka!
  nejvíc mě rozesměje parodie na Wrecking ball

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hraje se o tech pet alb na fotce dole v clanku. Jo, parodie jsou dokonale :).

   Vymazat
 4. Teda ale velká převaha bab. Můj výběr je hrozně chlapskej. Jedna z mála bab, která se mezi ně vetře, je Etana, protože její hlas je božskej. A tím, že mé srdce bije v rytmu reggae, jsem samozřejmě absolutně mimo. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je. Me uz chlap musi vzit za srdce, abych ho poslouchala. Etanu neznam, omrknu :). Reggae vylozene nezeru, ale nevadi mi a sem tam ho muzu :). Ale to je fuk, ze si mimo, ja jsem mimo zase jinde :). Jsem pro diverzitu (normalne to slovo ale nesnasim) v nazorech a zalibach :).

   Vymazat
 5. To musela být pěkná fuška dát to vše dohromady. Klobouk dolů. Já jsem takový posluchač hudby... no někdo řekne jé pěkná písnička a když se líbí tak poslouchám když ne tak neposlouchám, v interpretech se příliš neorientuju a názvy písniček mě míjí úplně. Poslední album, které jsem si dokázala zapamatovat protože mi učarovalo bylo od Parov Stelar The Princess z roku 2012 a písnička Of Monsters and Men - Little Talks taky z 2012, takže už jsem rok pozadu :)
  Nejvíc mě rozesmála parodie na Wrecking Ball a reakce lidí na ni a jinak písnička What does the fox say? je tak otravná až se musím smát jak často ji hrají v rádiích. Jinak favority v pořadí alb nemám, ráda si poslechnu něco nového, jen by to možná nemusel být soundtrack, který znám.
  l.tiktak@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, rikala jsem si tradicne, ze to bude tak hodka tohle dat dohromady :D. Bych se uz mohla znat :D. Ty hudebni clanky jsou zader (ale zabavny) na hodne hodin :D. Tak na ty tvoje tipy mrknu, vubec nic mi to nerika. Jo, Miley je ted vdecnej cil a bavi internet :). A liska je zajimava :).

   Vymazat
 6. Wow. :) pěkné shrnutí. Hrozně se mi líbí tvoje záhlaví. :) Pěkná práce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dekuju moc :). Moje jsou napady, ale za tvorbu muze Gabriska - http://gabriska.com/

   Vymazat
 7. andrea.kukuckova@gmail.com
  Debbie, Leona, MC, filmik, klasika
  milo ma prekvapila Celeste Buckingham
  paci sa mi Katy Perry - Roar

  OdpovědětVymazat
 8. Nejvíc by mě potěšila vánoční Maruška, pak už je mi to jedno. Nejvíc mě letos bavila Lana del Rey a z tvých videí mě pobavil Justin Timberlake, netušila jsem, že je takový talent i mimo hudební a filmovou branži.
  scruffy@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 9. adysek99@email.cz
  Nejvíc by mě asi potěšila Leona Lewis a pak hned Debbi, ale radost by udělalo každé z CD :-)
  Nemůžu říct, které nově vydané CD se mi líbilo nejvíc, protože až takto to nesleduji. Ale musím říct, že jsem si tvůj přehled vyloženě vychutnala, takže ti za něj děkuju. Jinak co se týče Miley, bez ohledu na to, co se kolem ní teď děje, se mi některý její písničky líbí moc a pak bych možná zmínila ještě Celeste Buckingham :-)

  OdpovědětVymazat
 10. 1) lajkováno a sledováno :)
  2)misa.adamkova@seznam.cz
  3) Debbi, Leona Lewis, až pak ty ostatní, protože je už mám :)
  4) Ohromně mě překvapila Celeste Buckingham, je to holka šikovná. Nemile mě překvapila hlavně česká hiphopová scéna, ale to už bude asi tím, že jsem se namlsala v minulosti a teď to nějak nejde topnout :-/
  5) já miluju Jimmyho Fallona a The Roots ... stojí za to zkouknout i jejich "zpívánky" s Mariah Carey nebo Robinem Thickem (to skloňování jmen asi nebyl dobrej nápad :-D

  OdpovědětVymazat
 11. 1) sleduji :)
  2) lenka_jas@centrum.cz
  3) Leona Lewis, Debbie, Maria Carey, klasika, film
  4) Mile mě překvapilo album Sto zvířat - Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách
  5) Z těch videí se mi asi nejvíc líbí ten s Miley, i když osobně ji nemusím
  Lenka

  OdpovědětVymazat
 12. Bez hudby nežiju, ale co mám děti, tak už to tak důkladně nestíhám sledovat, proto díky za článek:)
  1) sleduju přes GFC jako Eva
  2) evamickova@seznam.cz
  3) Leona, vánoční, Debbie a pak je mi to jedno
  4) sleduju spíš singly a co se právě hraje v rádiu, ale celkově nejvíce asi Miley. Jako Hannah Montana mě minula, přece už je mi přes 30, ale jako zpěvačka se mi líbí.
  5) od Pink mě baví víc asi True love. Takže spíš ten druhý. Viděla jsem několik parodií na We can stop a perfektní:)
  Jinak moje favoritka je Alicia Keys.
  Držím si palce na první tři místa a jdu na další soutěž!

  OdpovědětVymazat
 13. 1) sleduji
  2) helluc@centrum.cz
  3) Debbie, Leona, MC, film, klasika
  4) novinky na poli CD moc nesleduji, mám pár oblíbených kapel, které zrovna nějak "neplodí", ale asi před měsícem jsem objevila One Republic a od té doby je točím na Youtube neustále :-) z českých mě mile překvapilo Nebe, které jsem nedávno slyšela i naživo...
  5) z klipů mě nepřestane fascinovat Roar od K.Perry - to ej takovej kýč, až na to vždycky vydržím koukat až do konce, ať už v TV nebo když ho někde prokliknu na netu...

  OdpovědětVymazat
 14. 1.) sleduji :)
  2.) Nechvatalova9@seznam.cz
  3.) MC, Leona, film, Debbie, klasika
  4.) Dost mě překvapila Celeste Buckingham, nebo Dominika Mirgová, Pavel Callta :). Jejich písničky mě doslova uchvátily,jen je škoda, že nejsou tak známí.
  5.) Asi Miley, nebo pak Pink :)

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...