Výherní vykecávačka

Tož... vítejte! Lucifrida se neprobrala se zimního spánku, ale jak (někteří) víte z Tlamoknihy, kolega s úrazem na neschopence (a k tomu reorganizace, harmonizace a jiné ace; na zkratku NOZ jsem už vyloženě alergická) dělá své. Kolega se navrátil sice už prvního, ale já až v podstatě včera najela nějak na normální pracovní úroveň. Většina restů je dodělaná a já tak nějak zase můžu začít psát. A věřte, že jsem se na to nebetyčně těšila, děsně moc jste mi chyběli. Dneska si tu uděláme menší rekapitulaci (jenom menší, nemůžu hned vyplodit článek kilometr dlouhej, aby vás z toho nekleplo) a vyhlásim konečně vítěze prosincových soutěží. Takže prvních pár měsíců jsem přežila a doufejme, že zbytek roku už bude klidnější :).


Takže, co u mě nového? No, ani nijak nic moc a zároveň hodně :D. Když ono já chodila z práce domu hodně pozdě už celý konec roku a začátek roku byl ještě horší. Jen bych ráda předeslala, že to nepíšu kvůli tomu, abyste mě tu litovali, nebo abych nadávala na práci. Nikdo mě nenutil tam být div ne do noci (na(ne)štěstí u nás v 10 večer obchází securiťák barák a všechny vyhání, jinak by to bylo horší :D), prostě nejsem taková, abych v klídku přehazovala práci na další a další dny. To se dělo stejně, ale neodnášeli to klienti, ani kolegové. No, aspoň ne moc :D. A většinou mi tam dělal společnost někdo z kolegů a můj druhý kolega taky nechodil domu zrovna brzo. Od nového roku a po menší reorganizaci sedíme u jiných kolegů, máme trochu víc práce (jupí, něco nového) a to byste nevěřili, co s váma udělá rádio. Blbá Frekvence 1 nebo co to tam hraje. Zvlášť večer si tam při těch hitovkách vyloženě člověk libuje a pookřeje na duši :D. A taky sedim blízko sloupu, tak jsem si na něj vymohla dvě nástěnky, heč! Prostě ač to byla pruda časová a já většinou přišla domu, dala sprchu a zapadla do postele a v tu ránu spala, tak mě to bavilo. Tim pádem vám došlo, že na nic moc jiného jsem neměla čas. No, až na ty soboty... a jeden předlouhý týden :D.


Bo soboty trávim zde a neskutečně si užívám, páč na titulcích taky pracuju. K tomu tu byly dva úžasné měsíce s timhle skvostem a týdenní maraton (několik mozkových buněk při něm nenávratně odumřelo) s touhle geniálností. Když se to všechno sejde na jeden den a do toho člověk chodí z práce po dvanáctkách (ano, vim že někteří tak makají normálně, nestěžuju si), to je pak fakt na slučku (jak jsem se naučila tenhle týden od kolegů ze Slovenska :D). Ale každopádně je to neskonalá zábava a teď už mě v sobotu bude trápit (a bavit) jen Shonda a její seriálový klenot. Než se zas nechám do něčeho uvrtat, známe se :D.

zdroj
Co tu máme dál? Budu teta. Mejdlo už pár dní přenáší a já jsem sice nadšená, ale na druhou stranu... co když to upustim?! Number one nemehlo, alias já, bude muset být hodně opatrné. A nebojte, žádní mimísci se tu vyskytovat nebudou.

zdroj
Hmm, kosmeticky. No, jednoznačně a bez debat se ze mě stal zelenej mozek. Říct mi tohle před dvěma lety, tak se vám vysměju do obličeje a ještě si poťukam na čelo a pošlu vás někam. Semínko ale bylo zaseto už tady a od té doby pomalu klíčilo, až za poslední měsíce totálně vypučelo a zapustilo silné kořeny. Stále sice používám chemii, ale v případě pleťovky už minimálně a mám pak blbej pocit celej den, když ji použiju (to už moc nedělám, narozdíl od dekorativky) a není bio. No kam jsem to dopracovala! Ale nebojte nehodlám tu z toho dělat čistě bio blog. Na recenze mám toho fakt milión a než dojde chemie, tak to bude trvat. A u dekorativky to stejně nehrozí :D. A pokud mě něco na just uchvátí (aka moje obsese sprcháčema), tak ani u zbytku. Ale ten zelenej mozek (pozor, jen co se kosmetiky týče) už mi nikdo neodpáře.

zdroj
K tomu ještě taková menší statistika. Kolik mám nové kosmetiky? Hodně! Sice už toho nekupuju tolik (jednu dobu jsem se hodně krotila, bo už toho mám fakt tuny), ale na druhou stranu, nafasovala jsem flexíky (a vyplenila Greenwave; btw tlamka stále nese znaky Poděbrad a Primavera s Mastersem na tom mají svůj lví podíl) a v Sephoře byly slevy (no odolejte!). Ale jinak se poslední dobou snažim nakupovat s rozmyslem a okamžité nadšené nákupy bojkotovat (nedaří se stoprocentně, ale jsem na sebe pyšná :D).

zdroj

A ještě nesmim zapomenout. Vlasy už nebarvim, ale hennuju. Respektive ne já, na to jsem moc blbá, ale to probereme někdy příště. Každopádně už jedině zrzy (s malým nádechem do hněda, bo se prostě bojim, abych nechytla do červena) a jedině hennu. Co mi to udělalo s vlasama jako, pořád se mi tomu nechce věřit.


Co mi za poslední dobu udělalo radost? Že se mi povedlo koupit lístky na všechny filmy na Febiofest. Teda na 20 filmů (ať žijou flexíky!). Všechny filmy by nedal ani takovej magor jako já. Aneb mé každoroční vynahrazování toho, že už nechodím to kina 2-4x měsícně. Za prvé čas a za druhé, kde na to má furt člověk brát. No, letos trhnu rekord :D. Doufám, že se mi to povede dát (lístky se dají vrátit ještě půl hodky před začátkem) a všechno zkouknu a hlavně přežiju! V neděli mam sice pět filmů za sebou, ale jinak jsou to dva až tři denně (sobotu ne, bo bych nemohla titulkovat :D). Než jsem si z těch cca 90 (odhaduju) filmů vybrala, co by mě zajímalo (už mám na to techniku) a pak udělala rozvrh hodin (magořina na hodinu) a vybrala nejvhodnější filmy v nejvhodnější čas s aspoň pěti minutovýma přestávkama na přeběh a záchod, zavařila jsem mozek. Teď už se jen psychicky a fyzicky připravuju na pátek! Uvidíme, zda během toho týdne stihnu něco napsat a vydat, ale ráda bych :).


Znáte mě, víte jak píšu, tou mojí směskou nespisovné severočeštiny s pár moravsko-ostravsko-slovenskými výrazy. Tak vás asi překvapí, že mojí nejoblíbenější knížkou za poslední dobu je tohle. Já, která jsem vycepovaná ze základky (jen ty s/z už si moc nepamatuju, fňuk, ale snažím se) s tím, že jsem prostě na češtinu ne-li úžasná, tak aspoň skvělá... no, trochu mi sklaplo. Ale naštěstí ne zas moc. Spíš mě to motivovalo a knížku (jinak kniha vznikla na základě tohohle) mam doma při ruce a pořád si v ní listuju a radím se s ní. Ale nečekejte po mně spisovnost. Tu mám spíš na titulky (ale pozor neplést si spisovnost s hovorovostí, na některých seriálech je radost se vyřádit, nejen v tom hovorovém slova smyslu, ale překládat britštinu je taky prdel :D). Jo a ehm, k téhle knížce se váže storka... Jsem si šla vyzvednout na Václavák do Luxoru objednané knížky. Tuhletu (bo je prostě dokonalá a já ji potřebuju na stole i v práci) a pak druhý a třetí díl Prevíta (prvním jsem pár dní v metru bavila spolucestující řehotem) a k tomu jsem u pokladny čapla ještě jednu knížku, co tam tak na mě mrkala. Pak jsem si to zamířila na Můstku do Alberta a jala se vyřídit zmeškanej telefon. Do toho jsem pak volala mamule (bo jsem potřebovala poradit, jestli si můžu do lustru koupit ty šetřivý žárovky, normální tam neměli a muj mozek byl už napadrť, několik dní už jsem fakt sotva lezla - ten den jsem šla výjimečně z práce kvůli Luxoru dřív, v půl osmý) a nakupovala. Zaplatila, sjela dole na Můstku do metra a dole mi došlo, že jaksi nemam tu tašku s knížkama. No dopr! Mazala jsem nahoru do Alberta, prolezla to tam třikrát, zeptala se prodavaček... a prd. No, někdo si udělal radost. Litr vy víte kde. Takže jsem se poučila (snad) a utahaná už nakupovat nechodim. Druhýho Prevíta jsem teď dostala k narozkám a třetího si pořídim asi v blízké době, teď se tam stejně nedostanu (Luxor miluju a nenávidim zároveň, bo při vyzvednutí objednaných knížek dole musíte projít přízemím i spodnim patrem a to po cestě ještě něco naberete, když vás to trkne do očí... jakože vždycky :D). Jako bych neměla doma knížek dost na několik důchodů. Kterejch se stejně nedožiju.


No a konečně ty výhry, že :D. Dvojku vůní vyhrávají Elena, Áďa, Natálka - Little Gem, Nymph, ATG a Haňule Strakovic.


Inglot pak Fijalova.kfjetina (vyřadila jsem, ale nemazala, komentáře dvojité a bez mailů).


Loccitane pak Niki (stejná pravidla, vyřazeno, nemazáno a stejně tak to bude vždy dále).

 

Cédéčka vyhrávají Luca120 (Debbie), Lenka (Leona), Jana (Mariah), Anežka (koncertní) a Alciellë (velryba).


Primaveru s mini Mastersama vyhrávají Dee (Deeczko), Color Beam a Lištička. Když jsem odklepla třetí random, vzpomněla jsem si, že jsem jednoho měla vybraného (jak jsem uvedla v článku). A kdo že to byl? Podívala jsem se do bločku a... Lištička! No bylo ti to souzené :). Jinak tahle pleťovka u mě teď poslední měsíce jednoznačně vedla :).


  

OPI vyhrává Snowglobe (vybrala jsem, červenej) a Em (Míša; zlatej a stříbrnej). Lištičko, neznělo :). Ale hezky se to čte, zvlášť když vánoční MC může vícero z vás :).


Vzorky od Johna Masterse (já mu pořád říkam James, bo asociace s Moulou) vyhrávají Enka, Mitsuuko a Dee (Daniela). Jinak, tyhle vzorky já vyzkoušela teprve nedávno (jsou pěkně velké, jen tak vám nedojdou, když budete z pytlíků to vymačkávat opatrně - stačí pidi množství) a nadchly mě tak, že jsem si skoro všechny kousky pořídila (díky milé flexíky :D). Určitě někdy probereme šířeji :).

  


Arabky vyhrávají Kiki (Halima), Lucie Dimtová (Black Mango) a Ivana Mikuličková (Gold).


  

A nakonec tu máme Bachovky a ty vyhrává Barbora Mottlová.


Všem gratuluju :). Mailama váš obešlu brzo (buď mi písnete adresu, nebo se domluvíme na předání v Praze) a vy nevýherní nesmutněte, pár soutěží mám ještě v záloze :). Plus tu jednu pro věrné, nebojte, nepřijdete o ni :).

Tak co, chyběla jsem vám?


37 komentářů:

 1. juchůůůů no konečně články:-)!!
  už jsem si řikala kde je ti konec:P

  doufám, že teď budou už pravidelně!! moc ráda bych si přečetla o tvé zelené péči.-)!
  a fotku mimíska bych aspoň jednu jedinou brala:-)!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, pravidelně... znáš mě :). Udělam pro to všechno :). Denně ne, ale aspoň obden bych ráda. Uvidíme po Febiofestu :).

   O zelené péči určo psát budu, ale s mimískem nevim. Sice budu pyšná teta, ale zase neni to moje mimino, abych sdílela fotky :).

   Vymazat
  2. to chápu.... moc ti to závidím:)
   taky bych brala mimčo:-)

   Vymazat
  3. Hmm... já si moc nezávidim. I když zase, na druhou stranu asi uvidim ségru teď víc. Proti návštěvám určitě nebude, zvlášť když mi bude moct frknout řvouna do náruče :).

   Vymazat
 2. Ahoooj,

  no vítej zpátky =o)
  Ále tohle já znám, makat od nevidim do nevidim...
  Jo a neříkalas, že to bude krátkej článek? Heh, není, což je dobře.
  Tak na biu ujíždím také, konkrétně na Hadkovi, určitě doporučuju vyzkoušet, je to české a za peníze odpovídající našemu českému podnebí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hmm, já vim, říkala. Znáš mě :D. Ale původně jsem se chtěla vykecávat dýl. Jenže to už by bylo moc. Si něco necham na příště :).
   Hadka jsem zatim zkoušela ze vzorků a mini a ještě mě nepřesvědčil, ale ono na něj dojde :).

   Vymazat
 3. uf tak to byla soutěžonálož :) závidím ti 2 nástěnky :D já zase začínám zelenat, ale úplně zelená nebudu, chemku prostě potřebuju taky, kdybych neměla fakt problémy s pletí, tak frčím asi jen na zelené, ale v této životní fázi to nebude ono... tak vítej zpět!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ona dekorativka prostě komplet nikdy bio nebude a já se nechci vzdávat Benefitu... a jiných značek :). Ale co se týče pleťovky, tak chemii už prostě moc nepoužívám (a na pleti je to vidět). Ale zas neřikam, že je to stav navždy, bůhví co bude... Ale momentálně bio miluju a jsem jím posedlá :). Ale zas na druhou stranu nebudu o nikom tvrdit, že když používá chemii, že dělá špatně. To je na každém, dle přístupu, názoru a i právě problémů :). Každý ať si dělá, co chce :).

   Vymazat
 4. Luci, vítej zpět....dala sis na čas děvče :-)
  Já se zelenám čím dál tím víc a objevuji u nás neznámé značky a to mě moc baví :-). Budu se těšit na další článek...doufám, že brzy :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dala, dala. Ale jinak to nešlo :(. Ale stýskalo se mi značně!
   Jsem zvědavá na ty tvé nové objevy a doufám, že mi nezruinujou peněženku :D.
   Určitě, zapracuju na tom :).

   Vymazat
 5. Jůůů, já vyhrála JMO pleťovku??? to je skvělé, ještě jsem se k ní nikde nedostala, děkujuuu ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Počkej, mi pěkně "poděkuješ" až si půjdeš koupit plná balení :D.

   Vymazat
 6. vítej zpátky! a děkuju za výhru, to jsem zvědavá :) o NOZu mi ani nemluv, v práci to mám furt, protože na to zpracovávám nějaký speciální program, změny, články, všechno možný. blee

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas a přidam se: blééé. :DD

   Vymazat
  2. maily jsi ještě neposílala, že? já jenom, jestli není na mém přijímači nějaká chyba :)

   Vymazat
 7. jasně, že jsem přečetla celý článek a byla nadšená, že jsi zase zpět, ale ... já jsem vyhrála!!!! :D ... to chce oslavný tanec po lese! ... a jsem moc zvědavá, na Tvé poznatky o zelené kosmetice, páč já jsem na tom momentálně úplně stejně ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poslední dobou mi přijde, že je to nějaká hromadná bio "otrava". Jen houšť :D. No tak je super, že si vyhrála zrovna bio věci :))).

   Vymazat
 8. Jupí, článek. Vítej zpět, pracovní kolotoč nejde točit neustále, chce to nohy na stůl a něco fajn do ruky (třeba nb a psát články ;) ). Děkuji za výhru. Jen doufám, že jsem se nepřehlídla. Normálně totiž nikdy nevyhrávám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepřehlídla :). Sice maličkost, ale aspoň něco :). Jo, odpočinek je pro mě spíš knížka a postel :). Bo mi přijde, že mam natažený šlachy v předloktí od toho věčnýho sezení u kompu v práci :D.

   Vymazat
 9. Tak teď jsi mi po škole a práci zlepšila den. Moc děkuju, chybělas:)

  OdpovědětVymazat
 10. Jucheché, vítáme Tě! A hned radost dvojitá! Moc děkuji za krásnou výhru a už se moc těším na nové články, často jsem si posteskla. Email s adresou odeslán. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Btw. Bio je prostě super, nejde to jinak, není pomoci, není cesty zpět! :)

   Vymazat
  2. Já děkuju :). Díky moc, jak zpacifikuju všechny adresy, vydám se na poštu :). Pak hodim info :). Jo, toho se bojim právě, že pak už nebude cesty zpět :D.

   Vymazat
 11. Jééé, jsem nadšená z výhry a těším se na mail. :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Jééé počkat já jako vyhrála??? :D Tomu teda říkám návrat, udělat tolika lidem radost :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jinak to přece nešlo, musela jsem vám to aspoň nějak trošičku vynahradit :).

   Vymazat
 13. Chybělas!!! A jupíajéj! :D díky, díky, díky!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám radost, že máš radost :D.
   A dík, vy jste mi chyběli taky :).

   Vymazat
 14. To je nadílka, skoro jak na Vánoce :) a vítej zpátky, tvoje příspěvky mi chyběly :)

  OdpovědětVymazat
 15. To jako já jo? Primaveru a Masterse jo? No já padám!
  Super, že jsi zpět ;)

  OdpovědětVymazat
 16. No konečně! Vítej doma, zlato... :-)

  OdpovědětVymazat
 17. Jů, Lucifrída je zpět! :-) a ještě s výhrou pro mě, těším se na mail :-)

  OdpovědětVymazat
 18. Ahoj, máš moc hezký blog!
  Právě u mě probíhá giveaway, budu moc ráda, když se taky zúčastníš :)

  http://evelinkablog.blogspot.cz/2014/04/giveaway-nivea-body-shop.html

  OdpovědětVymazat
 19. Ahoj, strašně moc děkuji, potěšila jsi mě a jsem ráda, že ses vrátila :) jdu ti odpovědět na e-mail :)

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...